PRO-DOMA STANDARD a PREMIUM – novinka mezi malířskými nátěry

Bez malování a natírání v exteriérech i interiérech se neobejde žádná stavba ani rozsáhlejší rekonstrukce. Spolehlivý dodavatel barev a laků je tak důležitým předpokladem úspěchu každého projektu. Kritéria pro výběr barev a laků jsou jednoduchá. Vždy se musíme ptát, zda je daný nátěr vhodný pro povrch, který chceme barvit, a také na to, jak kvalitní daný nátěr je. Jakými parametry se při výběru barev a laků řídit? A jak poznat opravdu dobrý obchod?

 

Jaké parametry sledovat při výběru barev?

Při výběru barev a nátěrů zákazník narazí na velké množství produktů nejrůznějších výrobců. Zorientovat se v takto široké nabídce nemusí být vždy jednoduché. Aby bylo rozhodování přece jen o něco jednodušší, je třeba se na nákup připravit a ujasnit si několik základních informací. Stavitel musí před návštěvou obchodu vždy vědět, na jaký povrch bude barvu aplikovat, jaký je její účel a v jakých podmínkách bude nátěr dobře fungovat. Natřený povrch bude totiž muset čelit jiným mechanickým a chemickým vlivům v obytné místnosti, průmyslové hale, nebo na balkoně.

V základním dělení lze barvy definovat jako vodou ředitelné a ty, pro které je třeba použít rozpouštědlo. Oba typy mají své příznivce a nepopiratelné výhody. Například u vodou ředitelných nátěrů je výhodou nižší zátěž pro životní prostředí a také jednodušší použitelnost. Platí přitom, že i vodou ředitelné barvy mohou nabízet výborné charakteristiky a stoprocentní funkčnost.

 

Nové nátěry PRO-DOMA STANDARD a PRO-DOMA PREMIUM

V prodejnách se stavebninami PRO-DOMA jsou od roku 2017 nabízeny produkty pod stejnojmenným obchodním názvem. Týká se to i nátěrů a v nabídce PRO-DOMA tak mohou stavitelé vybírat mezi barvami PRO-DOMA STANDARD a PRO-DOMA PREMIUM. Oba nátěry jsou vytvořené na bázi akrylátové disperze a charakterizuje je výborná krycí schopnost spolu s vysokou odolností. Nátěr je tak velmi odolný, neodlupuje, nepraská a neotírá se. Současně má také velmi dobrou paropropustnost.

Povrchy, na které je oba nátěry možné aplikovat, zahrnují sádrokarton, starší i nové omítky, beton, staré barevné nátěry, dřevotřísku a další desky dřevovláknitých typů. Můžete je bez obav využít na výmalbu obytných a společných prostor, sklepů i balkónů. Nátěry jsou ale natolik odolné, že jsou vhodné i do komerčních prostor, obchodů, anebo do výrobních hal.

Obě barvy mají spotřebu okolo 130–180 g/m2 a obsahují všechna plniva, aditiva, fungicidní látky, deriváty celulózy, případně titanovou bělobu tak, aby se jednalo o vysoce kvalitní malířské nátěry stoprocentně plnící svoji funkci. Barvy lze použít pro natírání, válečkování i stříkání a u obou je třeba počítat s dobou zasychání okolo 2–4 hodin, samozřejmě v závislosti na teplotě, míře větrání malovaného prostoru apod. Obě barvy jsou nabízeny v praktických 20kg baleních.

 

Kde nátěry PRO-DOMA STANDARD a PREMIUM zakoupit?

Nátěry PRO-DOMA STANDARD a PRO-DOMA PREMIUM mají vlastnosti špičkových značkových produktů té nejvyšší kvality, současně jsou však nabízeny za velmi příjemnou cenu. Máte-li jakoukoliv otázku, neváhejte se obrátit na školené prodejce v nejširší síti prodejen se stavebninami v České republice. Za všech okolností se můžete spolehnout na vysokou úroveň odbornosti a profesionality, široké skladové zásoby a špičkový servis. Nátěry PRO-DOMA jsou to pravé pro vaši stavbu i rekonstrukci.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *