Podle čeho vybrat spolehlivou stavební firmu?

Vybrali jste podobu vašeho vysněného bydlení? Z půli máte vyhráno, čeká vás ale další velké rozhodnutí, a to výběr stavební firmy. To podléhá kritériím podobným výběru partnera. A stejně tak je životně důležité.

Podle čeho tedy vybrat spolehlivou stavební firmu, které můžete věřit, že si dá na vašem domově záležet a dodrží všechny body smlouvy? Sepsali jsme pár bodů, které byste měli prověřit, ještě než se rozhodnete.

 

Jak vypadá práce dělníků?

Než se pustíte do výběru na základě ceny a referencí, podívejte se na práci stavební firmy. Většina z nich má totiž na webu ukázky domů, na kterých pracovali, na některé z nich se můžete podívat i osobně a ověřit si tak, jak precizně dělníci pracují.

Pokud jste si vybrali speciální typ stavby, dejte přednosti společnosti, která se na tyto domy zaměřuje dlouhodobě. Vyhnete se tak případným přešlapům.

 

Sledujte negativní recenze spíš než ty dobré

Vysněnou firmu můžete hledat na více místech. Nejdříve zamíříte pravděpodobně na internet. Tam je lepší hledat negativní recenze a důvody proč nebyli zákazníci s firmou spokojení. Je dobré zeptat se i vašich přátel a známých, protože osobní reference bývají často nejspolehlivější.

Před samotnou stavbou domu můžete také navštívit stavební veletrhy, kde se firmy prezentují, a vybírat podle jejich přístupu k zákazníkům. Navíc můžete přímo na místě probrat se stavaři svou představu a nechat si od nich případně poradit.

 

Co vše zahrnuje smlouva?

Rozhodli jste se? A víte také, co všechno zahrnuje případná smlouva? Abyste nebyli překvapení, projděte si podrobně každý bod a na nejasnosti se vyptejte. Můžete například automaticky počítat s tím, že dělníci postaví i příjezdovou cestu k domu nebo nainstalují topení. Pokud ale tyto a další věci nemáte jasně stanovené ve smlouvě, nemusíte se těchto prací dočkat. Stejně jako v dalších situacích i tady platí, že je lepší se desetkrát zeptat, než později litovat a řešit následky.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *