Tradiční stavby ze dřeva neztrácí popularitu! Právě naopak

Na první pohled se může zdát, že moderní dřevostavby ze dřevotřískových desek mají za následek úpadek klasických dřevostaveb. Tedy staveb, u kterých probíhá výstavba z masivních dřevin, nikoliv z lisovaných třísek a zbytků. Opak je ale pravdou. Moderní dřevostavby spíše nahrazují klasické zděné domy. Klasické dřevěné stavby ze scény rozhodně nikam neodcházejí. Naopak v posledních letech je po tomto druhu staveb dokonce zvýšená poptávka.

 

Klasický styl s maximální elegancí

Snad neexistuje konstrukce, která by v sobě tak propojovala jednoduchost, tradici a přitom stále elegantní vzhled. Dřevostavby z tradičního dřevěného materiálu mají stále stejnou konstrukci již po staletí a stále je žádaná. Pojetí je nadčasové. A v dnešní době, kdy je od bydlení požadován především maximální komfort a styl, jsou srubové domy a roubenky ideálním řešením pro stále více rodin.

 

Inovace samozřejmě přicházet musí

Průběh stavby srubu a roubenky zůstává již po staletí stejný. Jedná se především o vzhled vnějších stěn, které jsou tvořeny opracovanými smrkovými trámy, zaklesnutými do sebe. Moderní doba ale vyžaduje některé stavební části drobně poupravit. Když si zákazník přeje mít obvodové stěny zateplené, musí se jejich konstrukce upravit tak, aby zůstalo masivní dřevo vidět z vnitřní i vnější pohledové části a prostor mezi dřevěnými hranoly a obložením je vyplněn tepelnou izolací. I tak se musí vyvíjet konstrukce a průběh stavby srubu v současnosti.

 

Chaty, rekreační objekty i rodinné domy

Klasickou dřevostavbu z masivního dřeva si můžete nechat postavit k téměř jakýmkoliv účelům. Záleží jen na vás, zda budete chtít postavit rodinný dům, srubovou chatu v rekreační oblasti nebo velký rekreační objekt pro podnikatelské účely. Stačí najít tu správnou firmu. Většina stavebních firem v oblasti dřevostaveb je sice zaměřená na moderní dřevotřískové dřevostavby, ale i na našem trhu se dají ještě najít specialisté na klasické sruby a roubenky. Takovou společností je například Woodlife.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *