Zařiďte si bydlení podle skandinávského stylu

Líbí se vám skandinávský styl bydlení, který zahřeje i na pohled a cítíte z něj tu útulnou a pohodovou atmosféru, i přes třeskutou zimu v severských zemích? Inspirujte se jednoduchým návodem, jak bydlet podobně a za co nejmenší náklady. Začněte s proměnou vašeho bydlení už dnes.

 

Barvy do interiéru

Barvy jsou velmi důležité a kromě toho, že ovlivní lidskou psychiku, tak vám mohou pomoci opticky zvětšit i zmenšit prostor, zútulnit dané místo, případně vyvolat dojem otevřeného a svěžího prostoru. U skandinávského stylu jsou nejčastěji k vidění přírodní odstíny, tedy hnědá, béžová, zelená a to vše v kombinaci s bílou.

 

Vhodné materiály

Při výběru podlahových krytin se zajímejte nejen o vzhled, ale také o funkčnost dané podlahy. Vyberte si vinylové podlahy, například v dekoru dřeva. Budete s nimi mít mnohem méně starostí než s dřevěnými parketami, které se mohou časem i vlivem počasí různě měnit a musíte jim věnovat pečlivou a pravidelnou péči. Podlaha z vinylových dílců pro vás bude příjemná i na dotek a často tak můžete sedět na zemi, a to i s dětmi.

 

Inspirujte se v přírodě

Pokud si chcete pořídit dekorace a různé prvky bydlení, které jsou k vidění právě v severských zemích, tak se vydejte do lesa. Inspirujte se tím, co najdete. Mnohé dekorace vytvoříte ze starého kousku pařezu, z nalezené větve nebo třeba ze šišek. Přineste si tento kousek bydlení i domů.

 

Moderní technologie

Kromě přírodního a prostorného bydlení nezapomínejte ani na moderní technologie. Práci za vás udělají například žárovky na dálkové ovládání, barevné řetězy, které vytvoří v ložnic nebo obývacím pokoji intimní atmosféru nebo vyzkoušejte také ovládání spotřebičů přes mobil a počítač nebo pouštění hudby hlasem. Nebojte se vyzkoušet něco nového.

 

Líbivé dekorace

K oblíbeným dekoracím patří i fotografie, případně suvenýry z cest. Zkuste je však vždy prakticky využít. Pokud máte například mušle od moře, udělejte do nich otvor a navlečte je jako šperky nebo si vytvořte závěs do koupelny. Nebojte se vymyslet si vlastní dekorace, originální stínítka na lampy, případně si ušít potahy na židle, polštáře nebo se podílet na výrobě přehozu. To vše totiž patří ke skandinávskému stylu bydlení.

 

Minimalismus a prostor

Hlavním cílem by mělo být dosažení harmonie mezi praktickou stránkou bydlení a designem. Skandinávský styl je oblíbeným minimalistickým znázorněním bydlení tak, abyste získali dostatečný prostor a zároveň měli ve svém bytě nebo domě vše, co potřebujete. Začněte s přeměnou bydlení od pvc podlahy, přes závěsy až po jednotlivé dekorace. Uvidíte, že vaše bydlení bude vypadat jako nové.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *