Zateplení historických objektů

Das geniale_UdiRECO_Prinzip_Mauerwerk
Aktuální požadavky na úspory energií se nevyhýbají ani rekonstrukcím historických objektů. Stále rostoucí nároky jak normové, tak ze strany uživatelů a projektantů znamenají i vysoké nároky na stavebně fyzikální vlastnosti použitých materiálů.
 
Das geniale_UdiRECO_Prinzip_MauerwerkPokud z nejrůznějších důvodů nelze provést tepelnou izolaci z vnější strany, lze přistoupit k vnitřnímu zateplení. Výhodným řešením je vnitřní zateplovací systém z dřevovláknitých desek Udi InReco. Funkčně se systém skládá ze dvou částí: ze speciální vnitřní stěrky a ze sendvičové dřevovláknité tepelněizolační desky. Tato deska je vyrobena ze dvou vrstev – z pevné a měkké. Měkká flexibilní část se přikládá vždy k podkladu. Umožňuje vyrovnat nerovnosti povrchu až ± 2 cm. Pevná nosná část směřuje vždy do interiéru a nanáší se na ni speciální vnitřní stěrka.
 
 
UdiRECO ProduktbildSystém funguje tak, že vnitřní stěrka zamezí průniku vlhkosti z interiéru do celé konstrukce. Vlastnosti dřevovláknité izolace pak zajistí, že se případná zkondenzovaná vlhkost v konstrukci rozprostře v celé struktuře sendvičové desky. Vlhkost se tedy nehromadí, při vhodných klimatických podmínkách se rychle odpaří a nevznikají plísně.
Velkou výhodou systému je způsob jeho připevnění k podkladu. Díky tomu, že se desky pouze kotví nastavitelnými hmoždinkami, není třeba podklad jakkoliv vyrovnávat. Flexibilní část dokonale přilne i k nerovnému povrchu. Desky navíc značně zvyšují další potenciál pro teplotní vyrovnanost a překlenutí tepelných mostů. Veškeré materiály ve skladbách jsou přitom zdravotně i ekologicky nezávadné. Všechny vrstvy vzájemně spolupůsobí na vyrovnávání tepelné pohody i vlhkosti v interiéru.
 
Více informací naleznete na stránkách www.compri-izolace.cz a www.drevovlakna.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *