Aby byl na zahradě pořádek

Zima je období, kdy nám naše zahrada ukáže i to, co je v létě skryté za zelení a rozkvetlými záhony. Opadané stromy odhalí různý nepořádek, se kterým chceme do jara zatočit a vše uklidit a uspořádat. Některé věci ale pro práci a život na zahradě potřebujeme, a tak je můžeme šikovně skrýt.

Dřevo na oheň a spálení, kompost, spadané listí, ale i nářadí a popelnice, to vše na zahradu patří, ale nemusí to být viditelné na první pohled. O kompost se postará dřevěný kompostér, který bude očím lahodit a nevzhledná hromada v něm bude krásně schovaná. Bez problémů se do něj vejde i listí nebo zbytky trávy a po vytvoření hlíny můžeme jednoduše kompostér přesunout a začít s kompostem novým. To, co nepatří na kompost, patří do popelnice a tam nám také nemusí „strašit“ na zahradě jen tak, ale můžeme ji opět postavit za dřevěnou zástěnu.

Dřevo, které máme přichystané na ohýnek nebo letní grilování, můžeme vyskládat do přístřešku na dřevo, kde bude chráněné před deštěm a zároveň vypadat spíše jako doplněk zahrady. Navíc jeho stěny můžeme využít jako podporu pro plazivé rostliny a nechat je obrůst po celé ploše. Nejen, že tak získáme místo na uložení palivového dřeva, ale zároveň si můžeme vytvořit klidný koutek u ohniště či grilu a příjemné posezení.

Se zahradničením je často spojeno i chovatelství, stranou od stromů a záhonů máme slepice, králíky a chybět nesmí ani pes. I živým tvorům můžete zajistit hezké a přitom funkční bydlení. Psí boudy kotce, králíkárny i kurníky v mnoha variantách najdete na www.vladeko.cz a tak si můžete zahradu sladit do jednoho typu dřevěných doplňků, od slepic až po popelnici. V uklizené zahradě se přece jen cítíme lépe a dokážeme si najít čas nejen na práci, ale i odpočinek. Nic nás nenutí se zase zvednout a jít upravit ještě tohle, támhleto odnést, tamto uklidit, místo toho si můžeme v klidu otevřít knihu nebo posedět s rodinou. Zahrada by měla být především koníček, tak si ji užívejte.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *