Jaké zahradní lampy použít k osvětlení bazénu?

Bazén je malým modrým srdcem snad každé větší zahrady. Osvěžení v něm hledáme nejenom ve dne, ale často také v noci. A jak si při cestě za vlahými vlnami neublížit? Stačí vsadit na vhodné osvětlení!

 

Jak by měla vypadat voděodolná zahradní světla?

Osvětlení lze k bazénu instalovat kdykoliv po jeho dokončení. Postačí jen chuť do malé zahradní rekonstrukce a ten správný typ svítidel. Na prvním místě by totiž neměla být estetická stránka, ale spíše bezpečnost.

Proto je třeba vybírat zahradní svítidla s vyšším IP krytem, které snesou i častý kontakt s vodou. Minimální hodnota pro tento účel činí 65 IP, ale samozřejmě čím vyšší, tím lepší. Tak získáte jistotu, že vám světla nezkratují a neohrozí vaše bezpečí.

 

Jak rozmístit osvětlení zahrady

Toužíte-li po skutečně ničím nerušeném plavání uprostřed noci, měli byste při instalaci vhodného osvětlení respektovat dva faktory:

  • osvětlení by mělo vždy věrně kopírovat tvar bazénu, abyste vždy věděli, kam plavete
  • speciální svítidlo by mělo označovat i vstup a výstup z bazénu, abyste se kdykoliv mohli snadno zorientovat

Samotnou instalaci je vhodné svěřit odborníkovi, který si ohlídá veškeré bezpečnostní normy a ujistí se, že se o zapojená svítidla nemůžete zranit, ani vám nebudou v prostoru překážet.

 

Solární lampy na zahradu mohou lemovat přístupovou cestu

Stejně důležité je také k bazénu trefit. Zahradní lampy na solární napájení skvěle osvětlí přístupový chodníček a jejich přenosné verze mohou v případě nouze osvítit i celý bazén, pokud se vám kvůli občasným nočním hrátkám pořizování běžného osvětlení nevyplatí.

Lampy by měly ladit s okolím bazénu  a zároveň dbát o vaši bezpečnost. V žádném případě o ně nesmíte zakopávat nebo díky jejich oslňujícímu svitu tápat v bílé tmě. Pořizujete-li takové vybavení poprvé, určitě se vyplatí zkonzultovat jeho parametry s odborníkem. Můžete tak ušetřit spoustu času, ale i peněz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *