Zahradní nábytek nejen na zahradu

Dlouhá léta jsme si pod slovem zahradní nábytek představili jen bílý nebo barevný plast. Rychlostí vývoje především technického světa došlo a stále dochází i k rychlému vývoji designu, který výrazně zasáhl také podobu zahradního nábytku. Rozdíl v designu a použitých materiálech je patrný na první pohled.

Po řadě módních vln zahradního nábytku různých typů a materiálů vstoupily do zahrad nové materiály – umělý ratan a hliník. Promyšlená práce designérů dala vzniknout modernímu stylu nábytku, jenž překračuje hranice vybavení na zahradu či terasu – mnoho zákazníků si jej volí i do interiéru, třeba do zimních zahrad.


Lehký kov a speciální vlákno

Nové materiály přinesly zahradám něco navíc. Umělý ratan lze velmi dobře kombinovat například se dřevem a také hliníkové židle se u dřevěného stolu také pěkně vyjímají. Nábytek z hliníku sice může někomu připadat chladný, barevné odstíny přidružených prvků – dřevěné područky či vyplétané plochy – však nábytek elegantních linií projasňují.

Umělý ratan – obyčejné vlákno z polyetylenu, speciálně vyvinutého pro venkovní použití, je po obtočení a vypletení kovové konstrukce základem pro ratanový nábytek nebývale svěžího designu a pohodlí.

Zahradní nábytek poskytuje stejný komfort jako vybavení do interiéru. Místo provizorního posezení pod širým nebem zde dnes hledáme stejné pohodlí jako uvnitř domu, a to za podmínek minimálních starostí o údržbu.

Na špičce oblíbenosti se vedle nových materiálů stále drží i zahradní nábytek z tropických dřevin a z odolné švédské borovice. Ta je zvyklá na drsné přírodní podmínky, proto velmi dobře odolává tuzemskému klimatu. Je tvrdší a odolnější než dřevo borovice středoevropské.

Nábytek z teaku si pořizují ti, kdo vedle uživatelského komfortu hledají tu nejvyšší kvalitu. Zahradní nábytek z teaku je extrémně odolný proti vlhkosti, a tedy i hnilobě, plísním a atakům škůdců. Dřevo, využívané dokonce i pro stavbu lodí, snáší bez problémů střídání suchého a vlhkého prostředí, proto může zahrady zdobit celoročně, a to i v těsné blízkosti bazénu.

Zahradní nábytek z oblíbeného meranti je zase charakteristický robustní konstrukcí. Kresba dřeva a jeho zbarvení je na každém kusu nábytku zcela unikátní. I díky červenohnědé barvě je tento nábytek chloubou mnoha tuzemských i evropských zahrad.

Teprve se zahradním nábytkem je zahrada plnohodnotnou součástí domu – její estetická hodnota je plně v souladu s hodnotou funkční.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *