Chybí vám doma denní světlo? Přiveďte si ho světlovodem kam potřebujete.

Nedostatek denního světla na člověka působí negativně a ovlivňuje i jeho náladu. Když vysvitne sluníčko i jen na chvilku, jdeme na procházku nebo si dáme na terase kávu, abychom si ho užili. Přicházející podzim a zkracující se dny ale se světlem šetří a tak bychom alespoň doma měli využít možnost, jak si ho užít víc.

Na mnoha místech domu často nemáme okna a světlo zajišťujeme pouze umělým osvětlením. Což stojí dost peněz za energie a náladu nám rozhodně nepřidá. Do míst, kde stavební dispozice neumožňují instalovat okno, si ale denní světlo můžete přivést jiným způsobem a to světlovodem. Nejen do chodby, haly, na schodiště, do koupelny,ale i do tmavého rohu kuchyně nebo obýváku. Světlovod je tubus s vysoce odrazivým materiálem uvnitř, který se instaluje ze střechy nebo zdi domu a vede tak denní světlo. Na venkovní straně je spojen s kopulí, která světlo střádá a násobí, a v interieru se pak o jeho rozptýlení stará stropní difuzér. Ten si můžete vybrat z mnoha druhů a tvarů tak, aby se hodil do celkového designu interiéru.

Stavební úpravy jsou mnohem méně náročné, než kdybyste si chtěli nechat udělat okno.U světlovodů Solatube jsou různé průměry a díky kolenům a dalším komponentům je možné nedržet se jen rovného tvaru tubusu, ale zahnout ho až o 90 stupňů. Umístit kopuli je nejlepší na slunečné straně střechy, montáž není nijak složitá, přesto je lepší ji svěřit odborníkům. Ti kromě samotné montáže dokáží posoudit i dispozice domu, navrhnout to nejlepší řešení a poradit s výběrem nejlepšího typu.

Světlovod musí být vzduchotěsně uzavřen a opravdu pečlivě izolován, aby se zabránilo problémům v budoucnu. Nekvalitní montáž se vám tak může později připomenout zatékáním podél světlovodu, přehříváním místnosti v létě a naopak unikáním tepla v zimě, nebo zanesením prachu a nečistot do tubusu a tím i snížení odrazivosti světla. Je nejlepší vybírat opravdu profesionální firmu, kterou světlovody živí a mají s nimi mnohaleté zkušenosti. Na všechny produkty Solatube je poskytována záruka 20 let a na montáž 10 let. Po instalaci může světlovod ihned vést světlo k vám domů, je téměř bezúdržbový a vy si tak můžete jen užívat světlo a čerpat z něj energii a dobrou náladu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *