Vytvořte si doma dostatek úložných prostorů a mějte ve věcech pořádek

Každý chce, aby jeho interiér vypadal na první pohled dobře, čistě a uspořádaně. Abychom toho dosáhli, musíme mít k dispozici dostatek úložných prostorů. Bohužel se ale v dnešní době dělají byty, kde se na praktičnost příliš nemyslí. Od toho je ale tento článek, který přináší tipy, jak vytvořit další úložné prostory. Díky nim budeme mít ve věcech pořádek a už nebudeme dlouhou dobu něco hledat a vzpomínat, kam jsme tu věc zašantročili.

 

Zaměřte se na vhodný výběr nábytku

Stěhujete se do nového a potřebujete si pořídit nový nábytek. Pokud je byt menší, určitě je lepší volit takový nábytek, který je vybavený úložným prostorem (sedačky, postele). V dnešní době je na trhu řada pohovek s vybudovaným úložným prostorem pod sedací částí. Řešení lze najít i u obyčejného gauče s dostatečným prostorem pod ním. Tam lze zasunout zajímavé designové šuplíky naplněné drobnějšími předměty.

To samé platí u postele. Dnes se dají sehnat postele s ukrytým úložným prostorem, sklápěcí postele nebo klasické postele s volným prostorem pod nimi. Tento prostor je možné naplnit designovými boxy různých velikostí.

 

Vyvýšené podlahy s úložným prostorem

Zajímavým řešením, jak vytvořit celkem velký úložný prostor, je vyvýšení části podlahy (např. v ložnici). Díky tomu vzniknou prostory, kam lze uložit sezónní oblečení, sportovní potřeby a další věci, které nejsou potřeba dennodenně.

 

Falešný strop

Jsou-li ve vašem bytu vysoké stropy, můžete vytvořit tzv. falešný strop. Tam se hodí pouze takové věci, které nepoužíváte příliš často. Do výšek je vhodné uskladňovat také peřiny, polštáře a další lůžkoviny, vánoční i velikonoční dekorace, sportovní potřeby, spacáky, stany a další věci, které využijete jednou za čas. Určitě nedoporučujeme dávat do výšek těžké a velké předměty.

 

Regál do skladu i interiéru

S uskladněním velkého množství věcí nám mohou pomoci regály. Ty lze umístit například do pracoven, komor, spižíren a velkých předsíní. Tam se často používají dřevěné regály v takovém dekoru, který zapadne do interiéru.

Na trhu jsou ale k dostání i regály do skladu, které jsou pevnější, odolnější a s vysokou nosností. Skladové regály pak lze zase využít v dílnách, garážích či ve sklepech, díky nimž budeme mít přehled o nářadí, sezónních a dalších věcech, které nechceme skladovat v bytě nebo domku.

 

Poličky na zajímavé interiérové doplňky

Vlastníte-li knihy, květiny a další zajímavé interiérové doplňky, ideálním místem jsou poličky, na které lze tyto předměty uskladnit a zároveň i vystavit.

 

Židle s úložným prostorem

Do kuchyně lze pořídit židle s úložným prostorem, které nezaberou žádné místo navíc. Úložný prostor je umístěný pod sedákem, což je ideální místo pro drobné předměty. Do zásuvky lze uschovat například prostírání, ubrousky a další věci potřebné ke stolování, které díky židli budete mít vždy po ruce.

 

Využití stěn

Pokud máte v kuchyni malý prostor, k uskladnění věcí lze využít jednotlivé zdi. Ty bývají často nevyužité. Doporučujeme na zeď zavěsit pánvičky, hrnky, vařečky, měchačky a další kuchyňské nástroje, které nejen že dobře vypadají, ale navíc pro vás budou snadno dostupné.

 

Další tipy, jak skladovat věci:

  • pořízení konferenčního drátěného stolku, do kterého lze umístit například deky,
  • pro milovníky kol pořízení závěsného systému na zeď,
  • sedací soupravu s úložným prostorem a schovanými taburety pod opěradlem,
  • taburety na sezení s úložným prostorem,
  • zavěšovací systémy do kuchyně na nádobí, atd.

Možností pro vytvoření úložných prostor v bytě je nespočet. Vždy ale záleží na konkrétním místě a jeho dispozici.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *