Co je dobré vědět o vinylových podlahách?

Vinylové podlahy jsou v současnosti jedním z nejvyhledávanějších druhů podlah. Nachází široké využití v domácnostech, ale také v komerčních prostorách, jako jsou restaurace, hotelové haly i reprezentativní prostory sídla firmy. Proč je vlastně jejich obliba tak velká? Výhody si nyní popíšeme v jednotlivých odstavcích.

 

Kvalita materiálu vyniká

Samotný materiál má pro využití na podlahách ideální vlastnosti. Má vysokou propustnost tepla a je tedy vhodný i pro podlahové vytápění. Vinylové podlahy mají také vysokou odolnost proti poškození. Povrchová úprava dokáže skvěle odolávat nárazům i opotřebení. Svou původní krásu si tak dokáží držet opravdu dlouhodobě.


Opravdu věrohodný design

Design vinylových podlah v drtivé většině případů tvoří imitace kamene a přírodního dřeva. Moderní technologie povrchové úpravy nemají vliv jen na životnost podlahy, ale také na kvalitu vzoru. Oproti ostatním druhům imitací dřevěných a kamenných materiálů, vypadá povrchová úprava vinylových podlah opravdu věrohodně. Na první pohled ji téměř nelze rozeznat od originálu.

 

Jednoduchá, rychlá a přesná pokládka

Při pokládce je důležité, zda se jedná o pokládku vinylové PVC podlahy nebo vinylové plovoucí podlahy. Pokládka plovoucích podlah PVC je procesem, který by v jedné místnosti neměl trvat déle, než jeden den. Důležitá je ovšem příprava podkladu, který by měl být v absolutní rovině. K tomu lze využít samonivelační hmoty. Až bude podklad připraven, může se přejít k samotnému procesu pokládky podlahy. Ta se provádí technologií celoplošného lepení jednotlivých dílců k podkladu jeden vedle druhého. Každý díl plovoucích podlah je vybaven zámkem, díky kterému se k sobě jednotlivé části jednoduše napojují. Pokládku plovoucích podlah lze provádět i bez předchozích zkušeností. V oblasti plošného lepení je vhodné kontaktovat odborníky.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *