Co je při výběru pračky nejdůležitější?

Hlavním kritériem pro výběr pračky by rozhodně neměla být jen cena. Stejně, jako ve všech ostatních odvětvích je nízká cena pračky důvodem k obezřetnosti. Nekvalitní materiál nebo výrobní technologie sice zaručí nízkou cenu, ale spokojenost s pračkou rozhodně ne. Spolehněte se tedy na osvědčené značky praček, které na trhu působí již dlouho a nákup volte u stabilních výrobců. Již to je první krok ke správnému nákupu pračky.

 

Podle místa a designu volte způsob plnění pračky

Pračky se základně dělí do dvou druhů. Jedná se o pračky s horním plněním a pračky s předením plněním. Pračky s bočním plněním jsou zpravidla širší a nemají takovou hloubku. Větší šířka je logická, protože z přední strany se pračka plní. Větší šířka pračky může být i prvkem, který zajišťuje větší stabilitu i při velkých otáčkách. Pračky s horním plněním je naopak hlubší, ale užší. Potřebuje dostatek místa nad pračkou, což znemožňuje její využití v kuchyňských linkách. Naopak nepotřebují žádný prostor před pračkou, na rozdíl od praček s předním plněním. Rozhodující je tedy místo, kde chcete pračku usadit.

Spotřeba a funkce

Dalšími rozhodujícími faktory při výběru je jistě spotřeba vody, energie a funkce, kterými jsou pračky vybaveny. Pračky v energetické třídě A+ a vyšší dokáží prát opravdu úsporně. Spotřeba vody na jeden prací cyklus může být nižší, než 40litrů a pračky dokáží šetřit i elektrickou energii. Moderní pračky mohou dosahovat při ždímání rychlosti 1800 otáček za minutu, ale pro domácnost stačí i 1000. mezi další vyhledávané funkce patří i odložený start, ekonomické praní při nízkých teplotách, LED displej, program rychlého praní nebo program pro praní výrazně špinavého prádla i bez předpírky.

 

Detailní informace o jednotlivých druzích praček najdete na pračky.cz. Pokud chcete najít velký výběr praček za skvělé ceny, můžete navštívit stránky www.datart.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *