Co je vhodné vědět před vymalováním interiéru

Malování interiéru je činností, se kterou se za život potkáme všichni a to hned několikrát. Jedná se o činnost, která je časově náročná, náročná na přípravu, na realizaci i na úklid. Malování interiéru je dřina. Když už tuto dřinu budeme absolvovat, samozřejmě toužíme po dokonalém výsledku. Právě proto je třeba vhodně volit především barvy a jejich odstíny. Barvy v interiéru dokáží místnost zkrášlit, ale také ji mohou zkazit. Nepodceňujte tedy význam barev.

I barvy vyvolávají emoce a pocity

Význam barev na stěnách v interiéru je mnohem větší, než si většina z nás dokáže připouštět. Vhodné barvy do interiéru není vůbec snadné vybrat. Kombinování barev je disciplínou samo o sobě. Barvy v nás totiž dokáží vyvolávat i pocity a emoce. Jaké barvy dokáží nejvíce vyvolávat pocity?

 

  • Bílá a šedá – klasické a nejvyužívanější druhy barev, které působí chladným a neutrálním dojmem. Jsou ideální pro kombinování s výraznějšími odstíny.
  • Žlutozelená – v posledních letech hodně využívaný odstín barvy. Žlutozelená je veselá, přívětivá a přírodní
  • Žlutá – ještě dynamičtější, než žlutozelená. Dokáže povzbudit chuť do práce i k jídlu. V jídelnách a pracovnách najde tedy největší využití.
  • Modrá – modrá barva na stěnách dokáže vyvolat pocity elegance a slavnostního nádechu místnosti.
  • Červená – červená je dynamická a povzbuzující barva, která zvyšuje energii v daném prostoru. Hodí se ale jen na dekoraci. V celoplošném využití by mohla vyvolat pocity stísnění a agresivity.

 

Existuje i řada triků s barvami

Barvy v interiéru toho dokáží ještě mnohem více, než jen vyvolávat pocity a emoce. Existují totiž i triky s barvami, které dokáží místnost opticky zmenšit nebo naopak rozšířit. V malých bytech se vám samozřejmě bude hodit optické zvětšení místnosti. K tomu jsou vhodné světlé tóny barev v kombinaci s tmavou podlahou. Tmavé barvy se světlou podlahou dokáží opak – místnost opticky zmenšit. Je také nutné myslet na vhodnou kombinaci s nábytkem. I nábytek, jeho barva a design má na vzhled interiéru podstatný vliv. Na stránkách nabytek-elegance.cz je pro vás připraven seriál rad a tipů pro výmalbu interiérů a vhodné kombinace s nábytkem.

Kompletní nabídku a informace najdete na www.nabytek-elegance.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *