Dokonalé osvětlení pro náš interiér

Jestliže jsme se rozhodli pro přestvabu našeho bytu nebo domu, jistě bychom neměli zapomenout také na osvětlení, které je nedílnou součástí každé místnosti. Role světla při vytváření prostoru v bytě není dobré podceňovat. Správné osvětlení může vizuálně transformovat objem prostoru bez ovlivnění designu a architektury. Naopak to nesprávné osvětlení může dokonale zničit celou myšlenku zvoleného projektu a to byla určitě škoda.

Pokud bychom si neměděli rady, jak zvolit správné osvětlení v bytě, můžeme se spolehnout na profesionály, kteří mají s designem osvětlení své zkušenosti. Moderní návrháři osvětlení jsou schopni vytvářet úžasnédokonalosti, na které bychom si možná netroufli, ale dokážou také měnit vnímání prostoru, vylepšovat a zdůrazňovat detaily.

Osvětlení hraje tedy ůležitou roli v našem životě a jistě má silný vliv také na naši náladu. Pokud máme světla nedostatek nebo přebytek, necítíme se zrovna nejlépe. Navíc má světlo pro nás velký význam a je jedním z hlavních konstrukčních nástrojů. Osvětlení může být přirozené a umělé. A pokud dokážeme ovlivnit intenzitu přirozeného světla pouze nepřímo změnou velikosti a designu oken, pak umělé osvětlení je zcela na naší volbě.

Mnohým může připadat výběr světelných efektů do místnosti jako ztráta času. Víc času určitě trávíme spíše nad výběrem spotřebičů nebo nábytku. Ovšem musíme podotknout, že právě výběr světla je v tomto zásadní. Příliš tmavá místnost působí ponuře a lidé se necítí příjemně. Naopak jsou podráždění a nevrlí. Může nás dokonce bolet hlava a to znamená také pschycké potíže. I barva světla je důležitá. Mnozí možná ani neví, že můžeme mít světlo teplé a studené. Barvu světla vyjadřují stupně Kelvina. Čím menší stupeň, tím je barva světla teplejší. Má označení K.

Co se týká designu, tak zde se fantazii meze nekladou. V interiérech různých místností pak najdeme celou řadu nejrůznějších světel stropních, stolních, ale dokonce i venkovních. Proto při plánování rekonstrukce musíme myslet nejen na funkčnost místnosti, ale také na vliv osvětlení a našem vnímání. Můžeme si vybrat svítidlo, které nám bude vyhovovat po všech stránkách a dokonalost či oroginalitu mu pak dáme právě již zmíněmým světelným efektem v podobě teplého nebo studené světla.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *