Postel z masivu? Správná volba!

V posteli strávíme třetinu svého života. A navíc poměrně zásadně ovlivňuje naše zdraví. Důležitý je i vhodný rošt, a především matrace. Zkrátka výběr svého lůžka neuspěchejte a vyberte takové, které vám po všech stránkách vyhovuje a prospívá.

Jaká postel je nejlepší? Kovová, boxspringová, futonová, čalouněná, kožená, vodní, nebo postel z masivu? Záleží na mnoha okolnostech. Kovová je pevná a s vysokou nosností, z boxspringové se dobře vstává, vodní rovnoměrně rozkládá váhu těla. U nás však na plné čáře stále vyhrává dřevo. Ekologické, zdravotně nezávadné a s minimálními nároky na údržbu.

 

Masivní nábytek v oblíbenosti vede

Velké oblibě se těší dřevěné postele. Jejich výhodou je odolnost a dlouhá životnost. Kvalitní nábytek z masivu si pořizujeme doslova na doživotí, samozřejmě v závislosti na druhu dřeva, z něhož je vyroben. Mezi nejtrvanlivější dřeviny v celosvětovém měřítku patří teak, z českých dřevin jmenujme dub a akát. Tyto druhy dřeva jsou však vhodné spíše do exteriéru, tedy na venkovní terasy a zahradní nábytek. Pro použití v interiéru si vystačíme s jinými druhy dřev.

 

Smrk, dub a cinkované dřevo

Renomovaný český výrobce postelí z masivu, společnost HP nábytek (e-shop najdete na adrese extra-nabytek.cz) masivní postele vyrábí ze smrkového, dubového a výběrového cinkovaného masivu. Cinkované dřevo je mírně pařené, což zvyšuje odolnost vůči mechanickému poškození a tím i prodlužuje jeho životnost.

 

Masivní postel pevná jako skála

Základem je samozřejmě stabilní masivní konstrukce, jež je zárukou pohodlí jejího uživatele. Jedině stabilní postel při pohybu nevrže, je zkrátka pevná jako skála. Moderní modely navíc umožňují praktické polohování lůžka, podmínkou samozřejmě je pořízení polohovacího roštu a matrace. Velmi praktické jsou i masivní postele s úložnými prostory, jež pojmou nejenom lůžkoviny, ale třeba i knihy a časopisy, zkrátka vše, co v ložnici chcete mít při ruce, ale ne přímo na očích.

Prohlédněte si naší nabídku masivního nábytku na www.extra-nabytek.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *