Dvoulůžko, které je minimem pro opravdu pohodlný spánek obou partnerů

Postel 160 x 200 cm je tu pro všechny dvojice, které se chtějí pořádně prospat a nenechat se rušit tím, že se partner zrovna otáčí na bok. Je pravdou, že pro jednotlivce je osmdesát centimetrů na šířku postele naprosté minimum možného, takže dvoulůžko široké 160 cm je jen základovka. Přesto se ale dá říci, že se vyspí oba partneři pohodlně – a o to tu přeci jde. Jsou tu i vylepšení tohoto potřebného kusu nábytku, která přináší moderní doba. A jaké to jsou?

 

Matrace přesně na míru, jedna část měkká a druhá o něco tvrdší

Zatímco pánové mají rádi tvrdší matraci, dámám vyhovuje měkčí materiál. Na to samozřejmě myslí i dnešní moderní výrobci matrací, takže si můžete navolit s partnerem podmínky přesně podle vašeho gusta. Pro páry je to skvělá varianta, samozřejmostí je ale možnost stejné tvrdosti celého lůžka nebo dvou různých matrací vedle sebe – alespoň se nebudete s partnerem nijak rušit.

Dalším základním pravidlem pro výběr postele je třeba to, že lehací plocha by měla být zhruba 40 až 50 centimetrů nad zemí. Spát doslova na podlaze je nejen nehygienické, ale také absolutně nepohodlné. Penzistům nebo lidem, kteří jsou například po operaci a mají omezenou pohyblivost, vyjde vstříc ještě vyšší postel. Nebojte se pokořit šedesáticentimetrovou hranici, bude se mnohem pohodlněji vstávat i uléhat.

Dále je důležitý úložný prostor postele, který by měl být součástí snad každé.

 

Už žádný rozkládací gauč, dohlédněte si na opravdovou kvalitu

Nezlobte se na nikoho a nic, ale rozkládací gauče už patří dávné minulosti. Jistě, člověk devatenáctého století si ustlal i na slámě vedle konírny, ale podobná doba už je skutečně pryč. Dnes se dbá na kvalitu, ta je natolik dostupná, že si ji může dovolit prakticky každý. Záleží na tom, jestli budete na posteli 160x200cm až nemístně šetřit nebo si za pohodlí raději připlatíte. A to bude rozhodně dobrá volba, chcete se přece probouzet svěží, no ne?

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *