Život mezi trámy i v panelákovém bytě? Utopie, kterou můžete snadno převést do reality!

Jste milovníky rustikálních venkovských sídel, kde se trámy přiznávají v každém pokoji včetně koupelen, a rádi byste měli tento výrazný prvek i ve svém panelákovém interiéru? Pak máte jedinečnou možnost si toto přání splnit. Co bylo totiž po dlouhou dobu pouze utopickou vizí, je nyní reálnou možností, jak přenést do svého bytu kousek přírody v podobě masivního dřeva. 

Nevlastníte-li podkrovní byt ve staré zástavbě, nesmutněte. I vy máte totiž možnost obohatit svůj interiér o zajímavé prvky venkovského stylu, a to navíc bez namáhavých stavebních prací či složité údržby. Ptáte se jak? Pak se nechte inspirovat následujícími tipy.

 

Kombinujte masivní dřevo s klasickým designem

Pokud vás už nebaví stále se opakující moderní design připomínající svým uhlazeným a minimalistickým vzhledem spíše galaktické příbytky budoucnosti, a naopak toužíte po výrazných a originálních prvcích, které by vás navrátili k přirozenosti, pak je pro vás právě prvek masivního dřeva tím pravým. Nejen že se v jeho originálním vzhledu odráží samotný zub času mapující osud a příběh daného stromu, ale navíc je tento materiál zdravotně nezávadný a schopný pozitivně ovlivnit psychiku člověka a celkovou pohodu v místnosti. Zejména pro osoby trávící svůj veškerý čas v hektickém a rušném velkoměstě, nabízí prvky z masivního dřeva únik od reality zpět přírodě. Abyste se však ve svém domově necítili jako na chalupě, je vhodné dřevěné prvky zkombinovat s klasickým městským designem formou solitérního kusu nábytku – zejména jídelním stolem, knihovnou, postelí či třeba několika rustikálními policemi.

 

Nebojte se celodřevěného nábytku

Komu by snad solitérní kusy z masivního dřeva nestačily, může svou domácnost zútulnit prostřednictvím celé sestavy celodřevěného nábytku. Díky společnosti PK Interiér specializující se na návrh, výrobu a realizaci interiérů máte možnost nechat si vytvořit originální kusy nábytku i celé sestavy ze starých masivních trámů zcela podle vlastních představ. Až stoleté trámy, které se k výrobě používají, si můžete nechat přetvořit k obrazu svému například do podoby postelí, lavic, stolků, šatních skříní a patrových postelí, zhotovit lze však i celé kuchyňské linky. Navíc máte možnost zvolit si rozměr, povrchovou úpravu, barevnost či kování dle svých vlastních preferencí a v závislosti na obytném prostoru.

 

Účel i dekorace – falešné trámy, které zaujmou 

Pokud se bojíte pracné údržby a nejste proto zrovna příznivcem dřevěných materiálů, ale přesto toužíte po výrazném prvku, který by zpestřil nebo zútulnil váš byt, vyzkoušejte umělé trámy s imitací dřeva. Ty jsou vyráběné z polyuretanu a navrženy tak, aby věrně kopírovaly vzhled starého dřeva včetně popraskání či suků. Díky odolnému a lehkému materiálu lze s trámy jednoduše manipulovat, řezat je na požadovanou délku a samotná montáž je tak velice rychlá a snadná. Polyuretanové trámy jsou navíc dodávány duté, tudíž je možné je využít nejen jako dekoraci, ale i jako účelnou skrýš pro kabely či topné roury. Nespornou výhodou je také možnost namontování vzduchotechniky nebo bodového osvětlení.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *