Jak na malý byt? Jednoduché triky, s jejichž pomocí nebude zařizování garsonky nikdy složité!

Jednopokojový byt s odděleným sociálním zařízením, 1+kk či garsonka – ať už je nazýváme jakkoli, hlavní podstatou malých bytů je pouze několik obytných metrů čtverečních. Co je však pro jednoho ideálním prostorem pro život, může pro druhého představovat naprosto nepřijatelné řešení.

Někdy nás však okolnosti přivedou do situace, kdy nemáme příliš na výběr a garsonka je nakonec jedinou vhodnou alternativou. V dnešní době však ani malý prostor nepředstavuje žádnou překážku pro pohodlné bydlení, je jen důležité vědět, jak na to. Proto pokud se trápíte obavami, jaký život vás v malém bytě čeká, inspirujte se následujícími radami a vykouzlete si malebný domov, který bude plně vyhovovat všem vašim potřebám a snům.

 

Barvy hrají prim

Prvním klíčem k úspěchu je výběr vhodné barevné palety. Barvy nejen že působí na naší psychickou pohodu, ale zároveň dokáží ovlivňovat i prostor, ve kterém jsou zakomponovány. Proto pokud jsou správně využity, lze jejich prostřednictvím prostor opticky zvětšit, prodloužit či dokonale prosvětlit. Aby garsonka nepůsobila jako tmavá „kobka“, je vhodné pokoj vymalovat čistou bílou barvou, bát se však nemusíte ani světlých odstínů béžové nebo šedé. Rozhodně se však pokuste vyhnout sytým teplým barvám, a pokud si přeci jen budete chtít nějaký ten barevnější odstín dopřát, volte studenější tóny jako je tyrkysová nebo fialová, které aplikujte na nejkratší stěnu.

 

V jednoduchosti je krása

Při vybavování garsonky nábytkem platí pravidlo, že méně je rozhodně více. A nevyplácí se to pouze v kvantitě, ale také v samotném designu. „Při zařizování malého bytu našim klientům doporučujeme volit nábytek s co nejjednoduššími liniemi a čistým designem. Je vhodné se zcela vyvarovat přílišnému zdobení, strukturám nebo jiným nápadným detailům, neboť tyto prvky mají tendenci prostor zahltit, a ještě více ho opticky zmenšit,“ konstatuje majitel společnosti PK interiér Pavel Kružík. Ideální variantou jednoduchého a zároveň důmyslného designu je nábytek zhotovený na míru, kterým se společnost PK interiér aktivně zabývá. Jeho bezespornou výhodou je stoprocentní vyžití konkrétního prostoru, kterého byste s běžně dostupnými solitérními kusy nemuseli dosáhnout. Nebojte se proto obrátit na odborníky a nechte si vypracovat návrh takového řešení, které bude efektivně vyhovovat právě vašim dispozičním podmínkám.

 

Oddělujte jednotlivé zóny

Pokud se v bytě hodláte zdržovat častěji a využívat ho více než pouze na přespání, je vhodné jej rozfázovat na jednotlivé části a pokusit se alespoň opticky oddělit kuchyňský prostor od obytné či spací části. Výborně poslouží například skleněné panely, posuvná stěna nebo textilní závěs, který alespoň částečně navodí pocit soukromí. Tam, kde takové řešení není možné zrealizovat, dobře poslouží multifunkční nábytek jako rozkládací pohovka či postel umístěná ve skříni. Ideálním řešením pro pokoje s vysokými stropy je instalace spacího patra, díky kterému máte možnost vytvořit obývací pokoj i ložnici zároveň a maximálně tak využít veškerý prostor garsonky.

1 komentář

  1. David

    16.10.2018 at 12:48

    Dobrý den
    my se ridili i timto https://eshop-schock.cz/content/34-jak-zaridit-garsonku-ucelne-prakticky-a-pohodlne
    treba to nekomu pomuze 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *