Jak na malý obývák? Se zvětšením prostoru pomohou i rohové sedací soupravy!

Nevíte, jak nafouknout panelákový obývák? Přemýšleli jste někdy nad nábytkem na míru nebo rohovou sedačkou? Nabízíme vám několik tipů, díky kterým získáte prostor, a to nejen opticky.


Řada Čechů bydlí v panelákových bytech postavených ještě v době socialismu. Velkým problémem tohoto bydlení bývá nedostatek místa, a to především v obýváku a kuchyni. V dnešní době se upřednostňuje jiná koncepce těchto místností bezprostřední propojení kuchyně s obývákem, a pokud možno co nejvíce prostoru právě v relaxační části. Lidé tam nejen odpočívají, dívají se na televizi, ale i pracují a setkávají se zde s rodinou a přáteli. Jak tedy udělat i z panelákového obýváku příjemné místo na trávení času pro všechny vaše milované?

 

1)Prostor odlehčete nábytkem na míru

V různých televizních pořadech zaměřených na bydlení neustále můžeme vidět, že středem obýváku bývá mohutná nábytková stěna, někdy stará i více než 30 let. Takovýto masivní kousek na sebe zbytečně přitahuje pozornost a opticky zmenšuje místnost. Zamyslete se nad tím, zda takovouto obývací stěnu doopravdy potřebujete.

 

 

Pokud si chcete v pokoji zachovat velké úložné prostory, což je v malém bytě samozřejmostí, zkuste se inspirovat obrázky na internetu, třeba na Pinterest.com, a navrhněte si svůj vlastní nábytek na míru. Díky nábytku od truhláře možná zaplníte stěnu, na kterou se předtím žádný sériově vyráběný nábytek nezměstil.

 

2) Vsaďte na světlé barvy

Pro výše zmíněný vestavěný nábytek určitě zvolte neutrální světlou nebo dokonce bílou barvu. Skvěle splyne s ostatními stěnami místnosti a na rozdíl od klasické obývákové stěny tak nebude být“ případné návštěvníky do očí. Díky tomu se opticky zvětší prostor obýváku.

 

3) Zainvestujte do rohové sedací soupravy

Světlé barvy by měla být i sedací souprava. Někdy pro zvětšení prostoru úplně stačí právě výměna obývákového sezení. Lidé dnes často touží po sedačce do U, ta je ale pro malý panelákový obývák nevhodná, nedá se v něm pak pohybovat. Raději si obývák pořádně přeměřte a zainvestujte do rohové sedací soupravy. Poskytne vám dostatek míst k sezení a ještě vám dobře vyplní jinak nevyužitý roh místnosti nebo obývák opticky rozdělí na jednotlivé zóny.

 

4) Pomohou skryté úložné prostory

V divanu rohové sedací soupravy občas najdete i úložný prostor, kam můžete rychle hodit deky, polštáře, peřiny…, prostě všechny věci, které není kam uložit, pokud přijde nečekaná návštěva. Stejně skrytý prostor najdete i v některých taburetkách, které vám poslouží nejen jako podložka pod nohy, ale i jako přiležitostné sezení pro návštěvy nebo, v případě nouze, i jako konferenční stolek.

 

5) Zrušte centrální konferenční stolek

V malých obývacích místnostech také často opticky i fyzicky překáží rozlehlý centrální konferenční stolek. Zkuste tento kus nábytku úplně zrušit a nahradit ho několika menšími odkládacími prostory. Například rozmístěte menší stolky či stoličky na boky sedací soupravy. Zajímavá je i varianta dlouhé úzké poličky za sedačkou, kam je možné odkládat skleničky a jiné nádobí. Tyto malé odkládací prostory můžete jednoduše přemisťovat podle potřeby.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *