Jak vybrat malou sedačku

Znáte to – dlouhý pracovní den a vy už myslíte na to, jak se doma uvelebíte do pohodlné sedačky a budete relaxovat. Pokud ale máte menší obývák, vybrat vhodnou sedačku může být docela oříšek. Máme pro vás dobrou zprávu. Svého pohodlí se rozhodně nemusíte vzdávat. Přečtěte si, jakou malou sedačku vybrat, aby splňovala vaše požadavky.

Asi je vám jasné, že pětimístná sedačka ve tvaru U nebude do malého pokoje nejvhodnějším řešení. Nemusíte se ale hned poohlížet po maličkém dvoumístném sofa. Pokud potřebujete více míst k sezení, určitě by vám mohol vyhovovat moderní trojsedák, který při umístění ke stěně nezabere zase tolik místa.

Moderní trojsedák Dunja v sestavě

 

Jestliže vám malé rohové sedačky nevyhovují, můžete klasickou malou sedačku vhodně doplnit třeba taburety. Ty jsou nejen dalším na prostor nenáročným kouskem nábytku, ale v malém bytě mají perfektní využití také jako úložný prostor, například na knihy a časopisy. Zrovna tak se nebojte, že neseženete malou sedačku s úložným prostorem, který vám jistě bude stačit na zimní věci nebo přikrývky.

Bydlíte v garsonce a potřebujete mít sedačku a postel v jednom? Dnes už není problém sehnat i malé rozkládací sedačky, na kterých můžete spát denně. Vždy je nejlepší si sedačku vyzkoušet. Měla by mít všude stejnou tvrdost a výšku, ať se vám nespí špatně. Porozhlédněte se ale po sedačkách, které mají pořádný rošt a pružiny nebo PUR pěnu. Zároveň byste měli být schopni za chviličku pomocí pár pohybů sedačku rozložit.

Výplň dnes bývá často ze studené pěny. Pokud ale máte rádi opravdu měkoučké posezení, zvolte výplň péřovou. Počítejte ale s tím, že její trvanlivost je kratší a na sedačce časem budou vysezené dolíky. Molitan a drcený textil je sice levnější, neposkytuje ale takové pohodlí a trvanlivost jako jiné varianty. Kostra sedačky může být z masivu, který je jednou z nejtrvanlivějších možností, ale také z kovu, dřevotřísky, nebo plastu. Kovová konstrukce vám dobře poslouží v případě častého rozkládání, kdežto plastová vám poslouží většinou jen na krátkou dobu, je proto vhodná nanejvýš pro děti.

Stylový trojsedák Molde

Co se týká potahů, máte na výběr nejčastěji z látkových a kožených. Pokud máte malé děti nebo zvířátka, látková sedačka s impregnací pro vás bude tou nejlepší volbou. Zvolit často můžete i oddělitelný, a tím pádem pratelný potah. Kožená sedačka je zajisté nestárnoucí klasikou, která se bude líbit vždy. Musíte se o ni ale velmi pečlivě starat. Když už si vyberete správný typ sedačky, zbývá zvolit barvu. Buďte opatrní s velmi barevnými a vzorovanými sedačkami. Ačkoliv taková sedačka dokáže krásně oživit prostor, brzy se okouká. Při jakékoliv úpravě v pokoji pak riskujete, že nebude ladit. Sázkou na jistotu vždy budou jednobarevné sedačky v odstínech šedé a béžové – s těmi nešlápnete vedle snad v jakémkoli interiéru.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *