Konferenční stolky do každého obýváku

Pokud je sedačka srdcem obýváku, tak konferenční stolek je určitě jeho pupkem. Toto heslo ještě donedávna razili pouze hipsteři, dnes se ale v interiérovém designu používá stále častěji. Konferenční stolek už není jen pouhým doplňkem sedací soupravy ale plnohodnotným kusem nábytku, který často aspiruje na nejvýraznější prvek celého prostoru.

Ještě než se pustíte do výběru nové dominanty obývacího pokoje, pamatujte na to, že ani stylové konferenční stolky by neměly zapomínat na své základní poslání, kterým je funkčnost v daném prostoru. Měly by být nakupovány s ohledem na svou předpokládanou funkci. Konferenční stolek může s přehledem posloužit jako náhradní jídelní stůl pro případ rodinné oslavy nebo fungovat pouze jako dodatečná odkládací plocha pro kávu a časopisy. Záleží jen na vás, co všechno od něj potřebujete.

 

Hledáte netradiční styl? Vyzkoušejte baroko nebo Art deco

Moderní bytoví návrháři hledají inspiraci nejen v současných trendech ale i ve výrazných prvcích jednotlivých staletí. Velmi oblíbené je například baroko se svým luxusním nábytkem zdobeným nápaditě tvarovanýma nohama oblých tvarů. Z barev je doporučena stříbrná nebo měděná, ale do pozadí nejsou odsunuty ani přírodní materiály, které přináší klid a harmonii spojené s našimi základními instinkty.

Dobrou volbou jsou také odkládací stolky ve stylu Art deco. Ty charakterizuje především silueta, složená z více malých částí, často ve stylu několika zcela nezávislých modelů, které lze podle potřeby složit nebo rozložit. Za cenu jednoho konferenčního stolku tak často dostanete třeba tři! Art deco si libuje ve skle a chromu, které společně propojuje jednoduchými a elegantními liniemi. Hodí se pro všechny milovníky designu, kteří si libují ve variabilitě stejně jako pro velké domácnosti s velkolepými rodinnými oslavami. Tehdy je totiž možnost přizpůsobení odkládacích prostor doslova k nezaplacení!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *