Kvalitním a správným čištěním prodloužíte životnost vašeho koberce

Jednou z nejčastěji poptávaných úklidových služeb v domácnostech je čištění koberců a čalounění. Životnost koberce je dle zatížení 12-15 let. Pravidelným čištěním alespoň 1x za rok zpomalíte proces stárnutí koberce. Koberec bude mít krásně projasněné barvy a bude příjemně vonět.
 
Při výběru úklidové firmy můžete narazit na několik způsobů čištění koberců, které se samozřejmě liší také cenou. Podezřele nízká cena ve většině případů znamená nízkou kvalitu čištění. Zákazník by měl vždy předem vědět, jakým způsobem firmy koberce čistí.

 

Nejčastěji nabízenou metodou je extrakční mokré čištění. Jde o chemické čištění, kdy je čistící chemie vstřikována do kobercových vláken a vzápětí je odsávána. Chemie ale nemá dostatečně dlouhou dobu, aby správně zareagovala a v podstatě koberec vyčistí jen na povrchu. Po vyschnutí koberce se mohou objevit tmavé plochy, kde špína zůstala zašlapaná v podsadě koberce. Nevýhodou je také doba čištění. Čištění i vysávání je prováděno jen jedním přístrojem.

 

Mnohem účinnější je mechanické čištění koberců pomocí kotoučového stroje a průmyslového vysavače. Tuto moderní metodu nabízí firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. v Brně. Rotační kartáč kotoučového stroje rozmydlí chemický roztok do vláken koberce a pomocí dlouhých štětin dokonale vyčeše veškeré nečistoty, alergeny i roztoče. Vzniklá pěna je poté společně s nečistotami vysáta turbo vysavačem.

 

Pravidelné strojové čistění je vhodné především v domácnostech s malými dětmi a zvířaty. Čištění kotoučovým strojem příjemně oživí celkový vzhled vašeho koberce, projasní barvy a narovná kobercové vlákno. Váš koberec tak bude provzdušněný, načechraný a provoněný. Použitá chemie koberec dezinfikuje. Přestože je kotoučové čištění koberců dražší než čištění za použití extraktoru, kvalita se nedá srovnávat. Jakmile klienti vyzkouší kotoučové čištění koberců, už nevyhledávají jiné žádné způsoby čištění.

  

Strojní čištění koberců a čalounění Brno

Úklidová firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. se v Brně specializuje na hloubkové strojní čištění koberců kotoučovým strojem. Toto čištění koberců je hloubkové a dezinfekční, doplněno silným tlakovým vysávání. Způsob čištění kotoučovým strojem s rotačními kartáči je v současné době nejúčinnější a nejšetrnější způsob kvalitního čištění koberců. Touto metodou se koberec kvalitně propere a vyčistí.

 

K čištění koberců používáme šetrnou značkovou chemii Bosch RTS, která má na dokonalém vyčištění nemalou zásluhu. Nejdříve ji vždy necháme vsáknout hluboko do struktury koberce a následně pomocí kotoučového stroje vytvoříme hustou pěnu, která vytáhne všechny nečistoty z koberce na povrch. Tento kotoučový stroj, který pro tyto účely používáme, má 12 cm dlouhé měkké štětiny a dokáže tak dokonale odstranit z vláken koberce veškeré zatvrdlé a zaschlé nečistoty. Samotná vlákna koberce díky měkkosti štětin kartáče nejsou porušena. Poté veškerou pěnu a vlhkost vysajeme vysoce výkonným vysavačem s úzkou štěrbinovou hubicí. Po této proceduře je nutné koberec ještě nechat volně proschnout. Garantujeme, že pokud váš koberec nevyčistíme my, tak to nedokáže žádná jiná firma a koberec je nutné vyměnit.

 

 

 

Ostatními metodami – extrakční, parní, suchá pěna a suché metody aj., jsme nikdy nedosáhli srovnatelných výsledků. Nepodceňujte hloubkové čištění koberců, každý koberec má svoji životnost a odborným vyčištěním se zbavíte nejen špíny, ale i alergenů a roztočů.  

 

Naši zákazníci mohou využít i další služby nabízené firmou A SERVIS –  například denní a pravidelné úklidy domácností, bytů, firem a kanceláří, úklidy po stavebních a rekonstrukčních činnostech, strojní čištění a voskování podlah, na které aplikujeme pololesklý nebo matný vosk. Dále pak mytí oken a výloh a jejich impregnace nebo odstraňování graffiti a nanesení antigraffiti ochrany.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *