Laminátové podlahy – klasika v novém kabátě

Laminát jako materiál k výrobě podlah není na trhu příliš dlouho, ani ne 40 let. Ale za tu dobu si vydobyl jisté prvenství a stal se snad nejpoužívanější podlahovou krytinou. Jeho výhodou je poměrně nízká cena a široká paleta variet provedení. Lze vytvořit laminátovou podlahu imitující dřevo, kámen nebo dlažbu.

Podlahy vytvořené z laminátu se skládají ze tří vrstev. Spodní část tvoří impregnovaná vrstva sloužící jako upevnění – dodává podlaze tvarovou stabilitu a zabraňuje vzlínání vlhkosti. Střední nosná deska se skládá z dřevěných komponent. A svrchní, dekorativní část z pryskyřičné celulózy dodává podlaze vzhled a činí ji odolnou proti namáhání i poškození.

Díky tomu, že je tato podlaha velmi snadno udržovatelná – snadno se čistí a myje. I díky tomu je velmi vhodná pro domácnosti alergiků. Je stoprocentně hladká a nedrží se tak na ní alergeny, roztoče ani bakterie.

(Díky snadné údržbě, hygieničnosti a tomu, že laminát je velmi negativním povrchem pro množení bakterií a výskyt virů a alergenů se jedná o dobrou volbu pro dětské pokoje a pokoje alergiků. Dostupné z: https://www.laminatove-podlahy-supellex.cz/laminatove-podlahy-egger-classic-31)

Dalšími pozitivy je vysoká odolnost proti zátěži i poškození, snadná montáž a barevná stálost.

Pro český trh uvádí laminátové podlahy  dodavatel Supellex, na jehož stránkách se také lze o laminátových podlahách dočíst více. K dispozici jsou i samostatné články o laminátových podlahách a jejich konkrétním použití.

V nabídce jsou dvě kolekce od firmy Egger. Nabízí několik různých rozměrů laminátových lamel, které díky svému vzhledu mohou lépe napodobovat původní povrchy – např.  imitace úzkých dřevěných parket nebo širokých palubek.

(Laminátové podlahy Egger jako dokonalá imitace dřeva spojují veškeré skvělé vizuální vlastnosti dřeva a přitom odolnost a bezproblémovou údržbu laminátu. Dostupné z: https://www.dumpodlah.cz/laminatova-podlaha-egger-kingsize-32)

Novinkou je i moderní řešení povrchů. Zvolit si můžete kartáčovanou strukturu palubek, strukturu dřeva, elegantní hladký styl nebo surovou hrubou a nepravidelnou strukturu.

Některé podlahy označené příslušnou ikonkou jsou taktéž ošetřeny protiskluzovou technologií a hodí se tedy do vstupních prostor a tam, kde je riziko uklouznutí. Díky technologii Aqua+ jsou některé podlahy z nabídky taktéž až 5x více odolné proti vodě než standartní podlahy.

Laminátové podlahy Basic Plus přináší několik různých dekorů a barevností podlah. Vše od výrobce Egger.

Nabídku plovoucích laminátových podlah dodavatele Supellex naleznete kupříkladu pod tímto odkazem – https://www.svetpodlah.cz/laminatove-podlahy.

(Díky široké možnosti kombinace rozměrů, barvy, textury, provedení a způsobu pokládky lze s laminátovými podlahami vytvořit téměř jakýkoliv povrch – klidně i dřevěné parkety. Dostupné z: https://www.supellex.cz/laminatove-podlahy/egger/large-32)

Prohlédněte si naši nabídku laminátových plovoucích podlah, nebo zavolejte do některé z našich poboček, kde vám poradíme s čímkoli od výběru krytiny, přes vhodný typ pokládky a doporučení těch nejlepších podlahářů z oboru.

Vždy je ale nejlepší vidět krytinu na vlastní oči, proto vás zveme také do našich showroomů v Praze, Brně, Plzni a Ostravě. Rádi vám s realizací vaší nové podlahy odborně poradíme i tam.

Více informací a inspiraci najdete na: https://www.supellex.cz/

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *