Vyplatí se koupit mobilní klimatizaci?

Blíží se léto a s ním i úmorná vedra. Pokud se doma či v kanceláři nechcete péct, doporučujeme zvážení nákupu klimatizace. Pro spoustu lidí je to ale velmi nákladná položka, která vyžaduje nemalé stavební úpravy. Řešením tohoto problému jsou mobilní klimatizace. Dokážou ale plnohodnotně nahradit ty klasické? Jaké jsou vlastně jejich výhody a nevýhody? Odpovědím na tyto otázky se budeme věnovat v následujícím článku.

 

Výhody a nevýhody mobilní klimatizace

Mobilní klimatizace je oproti té klasické menší, levnější a hlavně jak už název napovídá mobilní. Není tedy napevno zabudovaná do zdi, a proto ji můžete umístit kdekoliv, kde zrovna potřebujete. Její provoz je nenáročný, instalace velmi jednoduchá a nevyžaduje žádné stavební úpravy.

Naopak nevýhodou oproti té klasické je fakt, že nedisponuje tak velkým chladícím výkonem. Přeci jen profesionální klimatizace může dosahovat až několikanásobně vyššího výkonu. Takové klimatizace se využívají ve velkých zařízeních typu restaurace atd. Pokud jste ale z těch, co uvažují například o pořízení klimatizace do bytu, je právě mobilní tím ideálním řešením.

Dalším nešvarem je nutnost odvádění teplého vzduchu za pomocí odvodní hadice. Ta musí vyúsťovat ven z místnosti, ideálně oknem. V případě, že otevřeme okno, dojde k opětovnému vniknutí teplého vzduchu zpět do místnosti, což může snížit efektivitu mobilní klimatizace až na polovinu.

 

Jak zvýšit efektivitu mobilní klimatizace

Jak už víme, účinnost mobilní klimatizace může být snížena až na polovinu, pokud máme při jejím provozu otevřené okno. Tomu se ale nevyhneme, pokud nechceme dělat díru do zdi, kterou bychom následně protáhli odvodní hadici. Řešení tohoto problému je ale jednodušší, než se zdá. Stačí si pořídit tzv. těsnění oken. Díky němu můžeme protáhnout odvodní hadici skrz okno a zároveň přerušit následnému vnikání teplému vzduchu zpět do místnosti. Díky tomu podstatně zvýšíme efektivitu mobilní klimatizace.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *