Světlo nebo stín – je to jen na vás

Ke svému životu potřebujeme denní světlo a sluneční paprsky, pro práci i odpočinek ale občas potřebujeme také stín. Rolety i závěsy nám pomáhají mít stín nebo světlo, kdykoli chceme.

Velkou výhodou dnešní doby je, že díky různým žaluziím a roletám můžeme stín mít když potřebujeme, a pak je zase vytáhnout a užívat si sluníčka. Je to určitě mnohem pohodlnější, než malá okénka, jaká známe z domů našich prababiček, která do místnosti pouštěla jen minimum světla. V dnešních domech a bytech se snažíme mít okna co největší, aby byl interiér prosvětlený, a požadavek stínu řešíme různými způsoby. Oblíbeným řešením jsou variabilní látkové rolety, které se hodí do každého interiéru a lze je použít nejen na klasická okna, ale i ta střešní či francouzská. Široká barevná škála umožňuje vybrat si rolety přesně podle svých představ a dokonale je sladit s interiérem, aby celkový vzhled byl skvělý. Žádané jsou v poslední době i tzv. screenové látky, tedy ty, díky kterým zevnitř vidíme ven, ale zvenku vidí ostatní jen určitý motiv nebo ornament. Na stejném principu fungují i polepy v autobusech, máme tedy jistotu soukromí a přitom dostatku světla.

Pokud se nám do interiéru rolety nehodí nebo chceme dát přednost i jiným možnostem, jsou sázkou na jistotu závěsy. Ty se mohou snadno stát dominantou celého interiéru a měnit tak jeho vhled podle našich představ. Opět si můžeme vybrat z mnoha barev a vzorů, v nabídce jsou také black out látky, které zaručí naprostou tmu a úplné zamezení pronikání světla do interiéru. Závěsy by měly být ozdobou našeho domova a proto zásadně šijeme závěsy na míru, jedině tak máme zaručený skvělý efekt a sladěný design celého interiéru. Závěsy tak mohou, ale nemusí být tím, čeho si v pokoji hned všimneme. Můžeme dát přednost jemné látce a vytvořit tak ze závěsů jen doplněk k žaluziím nebo roletám.

Ať už nás srdce táhne k lehkým roletám nebo honosným závěsům, vždy nám umožní regulovat si světlo a tmu či stín podle našich přání a požadavků a zvýšit si tak komfort bydlení na maximum.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *