Proč chtít u domu terasu

Bydlení ve vlastním domě je vždy příjemnější než bydlení v pronajatém bytě. Nejenže získáte větší prostor pro ukládání věcí a pro rodinný život, ale navíc si dům a jeho okolí zařídíte podle sebe. Naplánujte si i místo pro odpočinek a příjemné chvilky s přáteli. Podívejte se na důvody, proč u domu postavit terasu.

 

Místo pro relaxaci

Terasa je skvělým místem, které přímo svádí k odpočinku. Pořiďte si kvalitní zahradní nábytek, který může být i polstrovaný, pokud je terasa zastřešená. Proti větru a také proti změnám teplot vám skvěle poslouží markýzy. Na terase si užijete nejen posezení s rodinou a přáteli, ale také zde můžete snídat, obědvat nebo večeřet.

 

Menší dům

V případě, že je váš dům menší, tak terasou skvěle prodloužíte jeho velikost. Pokud plánujete francouzská okna a dveře přímo z obývacího pokoje, tak je ideální udělat vstup rovnou na terasu. Na okna se také hodí rolety proti slunci, ale i větru a fungují také jako tepelná izolace.

 

Venkovní kuchyň

Na jaře, v létě a dokonce i na podzim oceníte, když budete místo zdlouhavého vaření grilovat. Rychle připravená zelenina, maso, případně ryby vás zachrání i když přijdou hosté a nečekaně vás překvapí. Zastřešená a zastíněná terasa je ideálním místem pro venkovní kuchyň.

 

Funkčnost a praktická stránka

Výhodou terasy je i možnost sušit na ní prádlo, sušit zde bylinky, případně sem umístit květiny, které nemohou být doma ani na zahradě. Velmi často si lidé pořizují i zimní zahradu, která je celá zasklená. Zimní zahrada slouží také pro vytvoření místa k relaxaci, posezení s přáteli, případně pro jednodušší pěstování květin. Na okna můžete navíc pořídit žaluzie, případně screenové rolety, které chrání proti slunci i proti větru.

 

Jak vybrat rolety

Velkou výhodou screenových rolet je jejich výroba ze skelného vlákna, které je potažené PVC. Díky tomu, že je tato látka perforovaná, tak má ty nejlepší vlastnosti pro zastínění. Navíc jde přes tento druh rolet vidět, takže pokud je nainstalujete doma na okna, nic nebude bránit vašemu výhledu na zahradu. Čím tmavší barva rolet bude, tím lépe přes ně uvidíte ven.

 

Ochrana terasy proti dešti

Markýza je skvělým způsobem, jak ochránit terasu i proti dešti. Největší výhodou markýzy je nepromokavost látky a navíc díky chytrému sklonu voda odtéká na zem. Zastínění se hodí nejen na terasu, ale také na pergolu. Stínící pergola se stahuje ručně nebo pomocí dálkového ovládání a umožní vám využívat místo k odpočinku po celý rok.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *