6 důvodů, proč musíte mít doma krb

Vybrali jste si místo k bydlení a budete stavět nízkoenergetický dům nebo jste se rozhodli pro rekonstrukci stávajícího bydlení? Pokud je to alespoň trochu možné, naplánujte si bydlení s krbem. Podívejte se na některé z důvodů, proč si pořídit krb.

 

1) Úspora za topení

Pokud si necháte postavit krb už v začátku stavby a budete s ním počítat, můžete výrazně ušetřit za topení. Krb dokáže vyhřát celou místnost, i pokud je větší. A pokud jej máte uprostřed domu není problém vyhřát více místností. Výhodou je také topení dřevem nebo briketami, kdy zvyšujete výhřevnost a můžete tak pomocí krbu topit i v noci, bez nutnosti do něj přikládat.

 

2) Romantická atmosféra

Nic nedokáže vytvořit tak romantickou atmosféru, jako krb. Vybrat si můžete krb na plyn, krb na dřevo nebo také krbová kamna. Pro vytvoření romantické atmosféry si pořiďte například krb na dřevo, kdy si před něj můžete dát křeslo, sedací soupravu nebo alespoň kožešinu, na které můžete sedět. Zde si užijete příjemný čas nejen s vaším partnerem, ale také s dětmi a zbytkem rodiny.

 

3) Ekologické topení

Při pořízení krbu, ve kterém můžete topit dřevem, děláte i něco pro životní prostředí. Tento druh ekologického topení je skvělou možností, jak udělat krok k přírodě. Navíc pokud budete topit dřevem nebo briketami, tak můžete popel použít jako hnojivo. Hnojit tímto způsobem můžete květiny a rostliny v interiéru, ale i na zahradě.

 

4) U krbu s rodinou

K zařizování elegantního bydlení vám poslouží krb s plynem, s imitací polen. Ten, vypadá skvěle na pohled a navíc je praktickým pomocníkem, jak doma efektivně topit. U krbu s rodinou strávíte velké množství času, a to nejen v zimě, ale také kdykoliv, když bude horší počasí nebo si budete chtít vytvořit příjemnou atmosféru.

 

5) Chytrý způsob topení

Krb je tím nejlepším způsobem, jak doma topit. Jedná se o nejlevnější možnost, jak ušetřit za energie. K topení si vyberte dřevo nebo brikety. Výhodou topení krbovými kamny je, oproti elektřině, příjemné sálavé teplo.

 

6) Večery u krbu jsou nezapomenutelné

Nejvíc krb oceníte, když venku bude pršet, může být i bouřka a vy budete v tomto nečase v příjemném prostředí svého domova u sálajícího a praskajícího krbu. Možnost si takto zatopit v domě ve vás dokáže probudit pozitivní náladu, jedinečné emoce a užijete si chvilky se svými blízkými, které budou hřát stejně jako samotný krb.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *