S chladným únorem pořádně přiložte do kamen

Čistá kamna jsou základem pro vytvoření té správné romantické atmosféry v krbu a pevným základem pro oheň v kamnech. Při úklidu popela je však stále potřeba myslet na bezpečí.

Únor sice bílý není, ale o mrazíky nás rozhodně nepřipravil. Není tedy divu, že z komínů se kouří, plamínky v krbech i kamnech hezky křupají, plápolají a prohřívají naše domovy. Navíc čtení knihy nebo rozjímání při hřejivém konejšivém světle z krbu a s čajem v ruce je během zimních měsíců jeden z nejkrásnější druhů odpočinku.

Pro správný chod kamen i krbu je také potřeba jejich řádné vyčištění od sazí, popela a nečistot. Smetáčku s kovovou lopatkou už odzvonilo a naštěstí existuje rychlejší řešení, se kterým veškeré suché nečistoty, včetně popela, vysajeme. Není ale řeč o běžném vysavači. Tomu by mohlo takové vysátí popela, kde se často schovávají ještě horké uhlíky, spíše uškodit. Na tuto špinavou práci je potřeba použít speciální vysavač, kterého taková nepříjemnost nemůže překvapit. Má totiž k takové činnosti uzpůsobenou a ohnivzdornou nejen sběrnou nádobu, ale i ostatní příslušenství včetně sací hadice. Takže se díky němu snadno vyhneme nemalým nepříjemnostem.

 

Vysavač na popel a suché nečistoty

Pro vysávání popela, ale i dalších suchých nečistot je vysavač Kärcher AD 4 Premium přímo stvořen. Integrovaný výfukový filtr nevypustí žádné nečistoty ven a odfiltruje i malé částice prachu. Když během vysávání zmáčknete tlačítko čištění filtru, odstraníte z něj nánosy nečistot, a ještě tím zvýšíte sací výkon. Celá sběrná nádoba je kovová a má praktickou rukojeť, která umožňuje pohodlné vysypání nečistot, aniž byste se ušpinili. Z kovu je vyrobena i hubice a hadice, která má navíc horní vrstvu z PVC. Odolný materiál zajišťuje maximální bezpečnost vám i vaší domácnosti. Veškeré příslušenství je uloženo přímo na vysavači, vždy po ruce a připraveno k použití, kdy a kde je zrovna potřeba.

Podívejte se, jak je úklid popela s tímto vysavačem snadný

Vysavač využijete nejen na vysávání popela, ale i jinde v domácnosti, kde je potřeba vysát suché či hrubé nečistoty – dílna, kůlna, sklep, garáž apod. Během léta ho stejně dobře zúročíte při čištění venkovního grilu.

Více informací o vysavači na popel, ale i jiných pomocníků pro udržení domácnosti v čistotě, naleznete na www.karcher.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *