Rolety a žaluzie využijete nejen v létě

Stínící techniku lidé řeší hlavně s ohledem na léto, horko a silné sluneční paprsky. Jasně, je to hlavní funkce rolet i žaluzií, ale na druhou stranu se stínící technika hodí i v jiných ročních obdobích. V létě zastíníme sluneční paprsky a v případě venkovních žaluzií nebo rolet udržíme za okny nejen světlo, ale hlavně horko. To je zásadní přednost venkovní stínící techniky. V tomto článku se však podíváme ještě na vlastnosti, které oceníte na jaře, na podzim, v zimě a v těch dnech, kdy slunce už příliš nesvítí.

 

Rolety nebo žaluzie?

Začneme tím, že je potřeba si při nákupu stínící techniky vybrat, jestli si pořídíte rolety nebo žaluzie. Ovládání je jednoduché u obou variant, dostatečné zastínění nabízejí obě možnosti. Rozdíl je v tom, že žaluzie jsou lépe nastavitelné a lépe se s nimi ovládá, kolik světla dovnitř pustíte. Venkovní rolety mají zase o něco lepší tepelnou izolaci a zloději si s nimi poradí hůře než se žaluziemi.

Obecně však platí, že zase tak velký rozdíl mezi oběma variantami není – důležitější rozdíl je, jestli si pořídíte žaluzie/rolety venkovní nebo vnitřní. Ale to už je zmíněno výše.

 

Stínící technika po celý rok

Vraťme se konečně k přednostem, které u stínící techniky oceníte po celý rok. Venkovní rolety i žaluzie mají tyto vlastnosti:

  • Protihluková izolace. Zatažená stínící technika pomáhá s protihlukovou izolací, což oceníte, hlavně když bydlíte u cesty, u železnice nebo v místě, kde je rušno. Obzvlášť příjemné je takto odhlučnit ložnici.
  • Tepelná izolace. Zatažené venkovní žaluzie i rolety působí také jako tepelná izolace. Nepustí dovnitř tolik chladu ani tepla, to stejné platí i o úniku tepla z místnosti.
  • Ochrana před zloději. Stínící technika je pro případné zloděje další nepříjemná překážka. Navíc nevidí, jestli je někdo uvnitř, což je může také pomoci odradit.
  • Zajištění soukromí. V neposlední řadě rolety i žaluzie zajišťují ochranu vašeho soukromí v domě po celý rok. Jednoduše k vám není vidět ani večer, když máte při zatažených roletách (žaluziích) rozsvíceno.

Ať už si pořídíte žaluzie nebo rolety, získáte spoustu výhod a vaše bydlení bude pohodlnější!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *