Jaký koberec nachází uplatnění v exteriéru? Přece ten, který věrně imituje trávník

Naprostá většina koberců je samozřejmě určena pro využití v interiéru, ale najdou se i výjimky, které nachází uplatnění ve venkovních prostorách. Do exteriéru jsou určeny především koberce imitující trávu neboli umělý trávník. V případě kvalitního provedení představuje perfektní řešení pro terasy, zahrady, sportoviště a mnohé další aplikace. Vyrábí se ve dvou základních variantách, a to s nopy a bez nopů na rubové straně.

 

Základní vlastnosti travního koberce

V čem se travní koberec liší od koberce klasického? Vyrábí se z materiálů, které odolají vnějším vlivům venkovního prostředí. Měl by být odolný proti UV záření, stálý a v neposlední řadě šetrný k přírodě. Pokládka by neměla být náročná, ale naopak rychlá a naprosto bezproblémová.

 

Základní typy travních koberců

Trávní koberce se vyrábí v několika variantách. Obecně je lze rozdělit na tři základní typy:

  • Travní koberec s nižším vlasem – je velmi příjemný na dotek, téměř se nemusí udržovat a hodí se do odpočinkových a relaxačních prostorů. Pokládá se na zpevněnou plochu (tzn. na dlažbu, beton apod.) a obvykle nachází využití na balkónech, terasách, verandách či zahradách.
  • Travní koberec s vyšším vlasem – tento typ koberce se na první pohled příliš neliší od opravdové trávy. Je jemný, pohodlný a poddajný, pokládá se na pevný podklad a stejně jako umělý trávník s nižším vlasem si ho lidé nejčastěji pořizují na balkóny a terasy.
  • Travní koberec k bazénu – oproti výše uvedeným typům je umělá tráva k bazénu hustší a má ještě o něco nižší vlas a hustý podrost. Prakticky nezadržuje vodu a má podobnou funkci jak rohož – zabraňuje šíření nečistot do vody.

A kde se po travním koberci poohlédnout? Zkuste to třeba u specializovaného prodejce na www.aaapodlahy.cz, kde najdete i klasické a zátěžové koberce.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *