Máte na dveře dost místa? Vyberte si způsob otevírání podle toho.

Portál odverich.cz Vám poskytne rady a tipy na správný výběr Vašich dveří.

Volba umístění a způsobu otevírání interiérových dveří

Jak začít s výběrem dveří a jaká jsou rozhodovací kritéria? Nové dveře vybírejte především podle typu místností, které budou uzavírat. Až poté se můžete rozhodovat o vnitřní skladbě dveří, materiálu a dalších úpravách, jimiž mohou být například protihlukové či protipožární vlastnosti nebo bezfalcové provedení.

Dveře otočné, posuvné do pouzdra nebo posuvné po stěně?

S ohledem na typ místnosti, lépe řečeno na prostorové možnosti, se dále zaměřte na volbu otevírání dveří. Na výběr máte otočné dveře, dveře posuvné na stěnu, dveře posuvné do pouzdra či dveře kyvné.

  1. Otočné dveře zajistí řádnou izolaci, například proti hluku, ale zaberou místo kolem průchozího otvoru. U posuvných variant interiérových dveří je výhoda, že ani jedna z nich nezabírá téměř žádný prostor, a proto je dobré je volit, pokud potřebujete uspořit místo.
  2. Posuvné dveře na stěnu fungují na principu pohybujícího se křídla těsně podél stěny. Mezi největší výhody patří ušetření až několik metrů bytového prostoru a snadné a tiché otevírání. Předností tohoto typu dveří je jednoduchá montáž, jež nevyžaduje žádné další stavební úpravy. Posuvné dveře mohou vytvořit ve vašem bytovému prostoru zajímavý designový prvek.
  3. Dalším způsobem otevírání interiérových dveří jsou posuvné dveře do pouzdra, lidově řečeno šoupací dveře do zdi. Stavební pouzdro je v tomto případě zabudované ve zdi, tudíž dveře v interiéru nezabírají vůbec žádný prostor. Navíc touto volbou docílíte atypičnosti a přidáte prostoru dynamičnost.

Jedním z dalších možných způsobů otevírání dveří je možnost zvolit kyvné dveře. Ty zabírají v prostoru místa nejvíce, jelikož nesmíte opomenout, že rozlet tohoto druhu dveří zasahuje do obou místností. Tyto dveře oblíbené především v restauracích, kuchyních, skladech, prostě všude tam, kde jimi prochází lidé, kteří mají plné ruce talířů nebo jiných věcí.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *