Moderní a výhodné vliesové tapety

FTN-0349-interior
Pamatujete si ještě na klasické papírové tapety, které zdobily nejednu domácnost za minulého režimu? V některých bytech zůstaly ještě dlouho po po sametové revoluci, následně je nahradily moderní štukování, obklady, palubky nebo celé dřevěné zástěny. Aktuálně se však na scénu vracejí tapety na zeď vyrobené nejnovějšími technologickými postupy. Nejpopulárnější se z hlediska prodejnosti stávají vliesové tapety, pojďme si o nich říci o něco více a poukažme na jejich přednosti. Dokážou opravdu překonat již tak tradiční malířský nátěr?
 
Vliesové tapety
Vliesové tapety jsou v porovnání s papírovými obdařené celou řadou zajímavých výhod. Především se jedná o snadnou aplikaci. Pokud se pokusíme porovnat lepení tapet s malováním, jde o mnohem čistější a rychlejší práci s jistým kvalitním výsledkem. Navíc lepení tapet zvládne i středně zručný kutil a to bez jakékoliv pomoci.
Vliesové tapety nemusíte nikterak složitě rovnat a natírat. Lepidlo se velice jednoduše nanáší na očištěnou zeď zbavenou prachu, mastnoty a dalších nečistot. Nejlépe, když stěnu napenetrujete pro lepší přilnavost, není to však nutné.
 
FTN-0349-interior
 
Další výhody vliesových tapet
Vliesové tapety se dají otírat navlhčeným hadrem a rovněž mají i vysokou odolnost. Určitě oceníte i jejich zvukovou a tepelnou izolaci. Mimo originální vzhled své stěny získáte i pomocníka při zákrytu nesrovnalostí, trhlinek a opadu omítky. I přes to nechávají tapety stěnu dýchat a to díky své prodyšnosti, tím se zamezuje výskytu plísní.
Jen málo kdo ví, že dokážou částečně tlumit zvuky a působí v místnosti jako tepelná izolace. Vliesové tapety se dají lepit na celou řadu rozdílných povrchů jako je klasický štuk, sádrokarton, beton nebo umakart.
 
Pokud vás zajímají i další informace o vliesových tapetách, navštivte internetové stránky prodejce na adrese fototapeta.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *