Moderní ložnice- co by měla mít?

Ložnice je místem, kde trávíme velké množství času. Mělo by jít o čas kvalitně strávený a ne jen o nutnost, bez které se neobejdeme. Hlavním heslem moderní ložnice je zdravý spánek. Na co se tedy při zařizování našeho nejintimnějšího pokoje zaměřit, abychom z tohoto trendu vytěžili maximum?

Ložnice ale není určena jen pro spánek. Měla by také sloužit jako příjemné místo k erotickým hrátkám a dalším způsobům relaxace, které po náročném pracovním dni zaručeně oceníte.

 

S harmonií dřeva

Přírodní materiály jsou dnes v kurzu více než kdy dříve. Nejčastěji se mluví o dřevu, které umí v místnosti zprostředkovat útulnou a po všech stránkách příjemnou atmosféru. Moderní noční stolek z kovu či plastu může sice také vypadat dobře, ale nikdy nedodá ložnici tak příjemné energetické vyzařování, jaké jí poskytuje dřevo.

 

Jednoduché a elegantní linie

Nepřeplněný a co nejpřehledněji zařízený prostor je součástí každodenní duševní hygieny, na kterou nesmíme zapomínat. Ložnice by se neměla stát místem pro odložení nepotřebných věcí, které návštěvy neuvidí, ale samostatně fungující místností, ve které se budete cítit dobře. Tento trend velmi dobře sledují například futonové postele, které vynikají elegancí tvarů a zároveň poskytují komfort snadného úklidu díky postavení na vysokých nohách.

 

Nápadité rozmístění nábytku

Nábytek do moderní ložnice zapomíná na zavedená pravidla a vymýšlí si vlastní. Postel už nemusí stát těsně u stěny a velká skříň už také není nezbytná, pokud to prostory místnosti nedovolují. Stejně praktické je uložení ložního prádla například v předsíni. Prim mezi zařízením ložnice hrají také velká zrcadla, umístěná na skříních nebo na stropě, která vnáší do prostoru více přirozeného světla a navíc jednoduše vypadají skvěle. Posledním pravidlem moderní ložnice je tzv. osobní pečeť. Jde o dekorativní nebo užitné předměty, které jsou vám nějakým způsobem blízké, a které společně s ostatním vybavením pomáhají vytvářet útulnou a klidnou atmosféru, jenž by každá ložnice měla mít.  

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *