V Praze se specializujeme na kotoučové čištění koberců a podlah

Společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. se pohybuje na trhu již více než 15 let a za tuto dobu jsme mnoha našim zákazníkům dokázali, že nabízíme kvalitní úklidové služby. Fungujeme na území České republiky a abychom mohli nabízet naše služby i zahraničním klientům a být jim v blízkosti, tak jsme vytvořili pobočky i v Německu, v Rakousku a na Slovensku.

Je mnoho metod, kterými lze koberce čistit, mnoho přípravků a také velký cenový rozsah této služby. My využíváme strojové čištění koberců, tedy nejdražší metodu, která na trhu existuje. Víme ale, že naše metoda je nejúčinnější a dezinfekční, zajistíme odstranění veškerých škodlivin, zrenovujeme koberec a odstraníme i ty nejzatvrdlejší nečistoty, které by jiná firma neodstranila, pokud nabízí levné metody čištění koberců.

Proč ale levné metody nejsou dostatečně účinné? Je to díky tomu, že jim chybí mechanické kartáčování kotoučovým strojem, v podstatě se při žádné metodě nepoužívá žádné kartáčování a ani manuální, které nedoporučujeme, protože by mohl být koberec poničen.

S extrakční metodou se setkáváme ještě stále v mnoha případech, ale není vhodná na čištění koberců. Zvláště je-li silně znečištěný, tak je problém v tom, že při namočení se rozpustí nečistoty, ale chemie nepůsobí dostatečně dlouho a je hned postupně odsávána.

Hubice extraktoru je totiž sestavena tak, že v přední části je tryska s chemií a o pár centimetrů dál je již odsávání, takže působení chemie je v řádech sekund. Problém je zvláště to, že odsátí chemie není nikdy 100%, takže trocha v koberci zůstane a ta dále rozpouští neodsáté nečistoty, které po úplném zaschnutí vytvoří fleky a mapy na koberci, které nemusí již nikdo odstranit.

Ani čištění suchou pěnou není dostatečně efektivní. Jedinou výhodu u suché pěny vidíme v tom, že je s ní možné čistit perské koberce a koberce z bavlny. Na silně znečištěné koberce ale není vhodná ani jedna z uvedených metod a ani metoda parní, která je spíše vhodná na hladké povrchy – podlahy, kachličky, protože není použita žádná chemie, která by dokonale rozpustila nečistoty.

Vhodná metoda čištění koberců, a to hlavně silně znečištěných a koberců, které propadají vysoké zátěži, je metoda strojová. Využíváme při tom 3 hlavní prvky a z toho 2 stroje, které jsou pro vyčištění velmi důležité. Nejdříve nanášíme voňavou chemii BOSCH RTS 80 – vysoce účinný přípravek, který koberec vydezinfikuje a zbaví jej všech škodlivin.

 

 

 

Kotoučovým strojem a chemií vytvoříme pěnu, která v sobě ukrývá vykartáčované nečistoty, roztoče, škůdce, a ty odsáváme vysoce výkonným třímotorovým vysavačem AS59 včetně přebytečné vlhkosti. Vysavač má úzkou štěrbinovou hubici a ve spojení s jeho výkonem nezůstane v koberci nic, co by ohrožovalo zdraví našich zákazníků či vzhled koberce.

Po vysátí necháváme koberec ještě cca 2 – 3 hodiny doschnout, aby se na něj nezanášely znovu nečistoty, které při své vlhkosti rád pohlcuje. I přes tyto kroky je ale velmi důležité, aby na vysoce frekventovaných místech (obchodní domy, restaurace, školy, nemocnice, kanceláře, úřady, aj.) byly koberce čištěny častěji, a to minimálně 1x – 2x do roka.

U naší firmy nabízíme i pravidelný cyklus, který dodržujeme a v daném termínu přijedeme našim zákazníkům vyčistit jejich koberec. Mnoho firem a provozoven nechce nijak omezit jejich provoz či je uzavírat z technických důvodů, proto nabízíme flexibilní čištění koberců v době, kdy je vaše firma uzavřena.

Flexibilně a ve skupinové spolupráci zajišťujeme i čištění podlah strojovou metodou. Čištění podlah probíhá za pomoci stejných strojů, které tu plní svůj velmi důležitý úkol precizního vyčištění. Rozdíl je v chemiích, jež používáme.

Na každou podlahu je potřeba použít speciální chemii, což záleží na tom, z jakého materiálu se podlaha skládá. Každý druh chemie je jiný a liší se svojí agresivitou. Proto je důležité, aby prováděl čištění podlah profesionál, který tomu rozumí a podlahu nezničí.

 

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *