Rošt je srdcem každé postele

Postel netvoří jen kostra a matrace. Nejméně důležité je to, co se ukrývá mezi nimi. Kvalitní rošt dokáže zlepšit váš spánek i prodloužit životaschopnost matrace. Jak tedy koupit ten správný?

Váha vašeho těla by měla být na posteli rozložena rovnoměrně. Pokud tomu tak není, dochází po čase k proležení matrace a její deformaci. V proleželém důlku se pak lze k pohodlnému spánku uložit jen obtížně. Kvalitní rošt dokáže tomuto problému předejít.

 

Matrace a rošty se občas nesnesou

Lamelové rošty jsou ve světě zdravého spánku pojmem, nelze je ale použít úplně všude. Klasické pružinové matrace je ale stále lepší umístit na jednoduchý pevný rám, který jim poskytne dostatečnou oporu. Lamelové rošty se hodí spíše pro matrace pěnové nebo latexové.

Víte, jak poznáte kvalitní lamelový rošt? Podle počtu lamel. Vzdálenost mezi nimi by totiž nikdy neměla překročit 4 centimetry, jinak dochází k deformování položené matrace a její degradaci. Čím více lamel rošt má, tím je kvalitnější. Ty nejlepší rošty by měly mít lamel minimálně 26, ale i více. Rozměry roštu by samozřejmě měly odpovídat rozměrům zakoupené matrace. Zvláště velké přesahy brání rovnoměrnému rozložení váhy a matrace se na okrajích postupně ohýbá.

 

Pohodlí pro krk a nohy

Bolesti nohou, zad nebo krční páteře mohou mít původ v nezdravém spánku. Právě pro tyto případy odborníci doporučují polohovatelné lamelové rošty. Ty mívají několik stupňů nastavitelnosti a můžete je pole potřeby zvýšit či snížit v horní či spodní části.

Manipulaci můžete provádět ručně nebo za pomoci spolehlivých elektrických motorků, které využijete zvláště při péči o nemohoucího člena rodiny a u osob se zdravotním postižením. Ovšem ulehnout po náročné práci do postele a zvýšit si podhlavník za pomoci jediného kliku na dálkovém ovládání má taky něco do sebe. Připravte se jen na trochu vyšší cenu, kterou ale bohatě vyváží nabízený komfort. V ložnici není místo pro kompromisy, nedělejte je proto ani vy.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *