Na co si dát pozor při výběru bytu v Praze?

Vybrali jste si hlavní město za místo, kde chcete prožít život? Rozhodli jste se pro koupi bytu a začínáte s jeho hledáním? Máme pro vás několik rad, kterými je třeba se při výběru nového bydlení řídit. Pokud je dodržíte, najdete bydlení, které vám bude vyhovovat ve všech směrech!

Lokalita jako první věc

Praha je velkoměsto, a proto je naivní si myslet, že každá její část nabízí kvalitativně stejné bydlení. Je to právě naopak – co městská část, to jiná kvalita bydlení. Věnujte proto výběru lokality dostatečnou pozornost. Zjistěte si, jak je to s bezpečností. Je dobré si zjistit, jak kvalitní jsou místní školy, zda jsou zde obchody, zajímat vás také musí možnosti kulturního a sportovního vyžití, blízkost lékařů apod. Důležitá je dopravní obslužnost. Určitě jsou lepší volbou byty v blízkosti metra.

Nový nebo starší?

Starší byty mají své kouzlo a bývají levnější. Je ale třeba si uvědomit, že často vyžadují i vyšší investici do úprav. Pokud chcete hned bydlet a nezatěžovat se opravami, doporučujeme nové byty. Je vhodné hledat v nabídce developerských společností, protože ty za posledních několik let dokončily zajímavé novostavby s moderními byty. Byty v nových bytových komplexech mají moderní dispoziční řešení, se kterým je možné ještě pracovat. Byt vám podle potřeb upraví developerská firma. Upravovat byt starší je vždy risk, protože nevíte, v jakém stavu je a může se stát, že narazíte na velké problémy.

Jak velký?

Dispozice bytu je třeba vybírat podle počtu osob, které budou v bytě bydlet. Velké oblibě se těší například nové byty Praha 3+kk, které nabízí dostatek prostoru i pro rodiny se 2 dětmi. Zájem je také o menší byty 2+kk a 1+kk.

Kde hledat?

Nejvíce bytů najdete na specializovaném portálu Prahanovostavby.cz. Byty zde můžete vybírat podle dispozic, ceny i vybavení (balkon, lodžie apod.). Aktuálně zde najdete 767 nabídek.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *