Nové rezidence v Praze – Michle

Jednotlivé části Prahy mají velmi bohatou historii. V současnosti na těchto místech vznikají nové rezidence, jež si rozhodně zaslouží vaší pozornost. Taková je i Praha 4 Michle s novými byty. Tato bývalá obec stojí již od 12. století.

 

Kus historie

Proč se osadníci usadili zrovna na místě budoucí Michle? Podle středověkých pramenů to tak bylo díky velmi bohaté úrodě. Kolem 14. století se tak už jednalo o dobře známou a dostatečně velkou osadu s mlýny, loukami, lesy, sladovnami a vinicemi. Jedním ze slavných historických dokumentů, který zmiňuje Michli, je fals listiny krále Přemysla Otakara I. A to je velmi významný panovník naší země.

Michli mimo jiné obývalo také radikální husitské křídlo. Jedním z mezníků je rok 1506, kdy byla celá obec do základů vypálena. Údajně požár způsobil Jiří Kapidlanský, jež se tímto chtěl pomstít za smrt svého bratra. V 19. století začala mizet zemědělská část Michle až do podoby, jak jí známe dnes. Oficiálně byla připojena k Praze v roce 1922.

 

Rezidence Hadovitá

Nyní si už konečně řekneme něco o nově vznikajících možnostech bydlení. Nejmodernější bydlení v Michli je rezidence Hadovitá. Z bytů je nádherný výhled na Michelskou stráň. Stojí tedy na svažitém terénu. Budovy jsou tu celkem 3, o sousedy tak nebude nouze.

Z nových bytů se dostanete všude velmi rychle. A dokonce nepotřebujete ani vozidlo. Velmi blízko se nachází obchody, restaurace, školy, školky a také gymnázia. Zkrátka skvělé místo pro rodinu s dětmi!

Zjistěte si více o rezidenci hadovitá na webu https://www.rezidencehadovita.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *