Odstraňte strojovým čištěním z koberce nežádoucí bakterie a roztoče

Chtěli jsme s našimi dětmi vyzkoušet něco nového a začali jsme navštěvovat montessori hernu. Tato alternativa klasických školek se v poslední době velice rozmáhá. Děti jsou vedeny k tomu, aby pomocí hry rozvíjely své mentální a manuální schopnosti. Během svého pobytu v herně si hrají a pracují s nejrůznějšími pomůckami, které jim při rozvoji pomáhají. Může jít například o různé kapaliny jako je třeba voda s jarem, ze které vytvářejí bubliny a další. Děti si ve velké míře hrají na koberci, na kterém často skončí i některé jejich výtvory a zanechávají za sebou fleky. Majitelé herny se o koberec starají, ale podle mého názoru to není dostatečné. Vysávání a ruční čištění skvrn nemůže zlikvidovat veškeré nečistoty a možné alergeny.

Dohodla jsem se s ostatními rodiči, že herně přispějeme na čištění koberců, abychom tak zajistili, že si děti budou hrát ve zdravotně nezávadném prostředí. Čištění jsme dohodli s firmou A SERVIS LIPKA, dezinfekční čištění koberců a sedaček Brno, která čistí koberce strojovou metodou. Tato metoda zajistí opravdu důkladné a hloubkové vyčištění. A SERVIS také používá prostředky, které účinně likvidují bakterie v koberci.

První čištění dopadlo výborně, když jsme s ostatními rodiči ráno dorazili, abychom se podívali na výsledek práce, čekal nás v herně krásně voňavý a dokonale vyčištěný koberec. Všechny skvrny, které majitelé herny brali už jako součást vybavení školky, zmizely. Citelně se zlepšilo i ovzduší v místnosti, protože byly odstraněny i ty nejmenší zárodky alergenů a veškerý prach v koberci. Majitelé nám za naši iniciativu poděkovali a přiznali, že je ani ve snu nenapadlo, jak moc na pořádném vyčištění koberce záleží a jak pozitivně to ovlivní i okolní prostředí.

Jak řešit problémy s graffiti, prevenci a jeho odstraňování?

Graffiti dneska vidíte prakticky všude. A nejhorší je to v centrech města, to je opravdová katastrofa. Bohužel mám pocit, že se tím situace zhoršuje. Nikdo s tím nechce nic moc dělat a všichni už to berou tak, že je to prostě samozřejmost. Jste ve městě, tak se tomu nesmíte divit. Ale podle mě to s tímto přístupem půjde od desíti k pěti. Pravda, já jsem se touto problematikou taky tolik nezabývala, dokud mi neposprejovali dům. Ale od té doby jsem viděla graffiti dá se říct všude. Hrozně jsem se bála, že to nepůjde dolů.

Sedla jsem si k počítači a opravdu dlouho jsem četla všechny možné články, diskuze a fóra, abych zjistila, jak lidé tuto situaci řeší. Nakonec nejvíce lidí napsalo, že se s odstraňováním graffiti obracejí na úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, odstraňování graffiti Brno, čištění fasád, která je prý sice o něco dražší, ale nabízí skutečně kvalitní služby a po graffiti potom na fasádě nezbydou ani ty nejmenší památky. Řekla jsem si teda, že zainvestuji a zkusím to. Zavolala jsem na centrálu a domluvila se na termínu, kalkulaci a ostatních záležitostech. Musím říct, že dobrý dojem na mě pracovníci A SERVISU udělali už po telefonu, protože byli velice vstřícní a ochotní.

 

 

V domluvený den přijeli a pustili se do čištění. A když skončili, byla jsem opravdu nadšená a uznala jsem, že ty peníze fakt stály za to. Graffiti zmizelo a zdi vypadaly jako nové. Potom ještě obnovenou fasádu a i zbytek domu (pro jistotu) natřeli antigraffitovým nátěrem, který zajišťuje snadnější odstranění graffiti, kdyby se tam náhodou ještě někdy objevilo. Proto všem tuto firmu a službu odstranění graffiti Brno všem vřele doporučuji.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *