Rekonstrukce bytu – zvolit PVC podlahu, plovoucí podlahu nebo koberec?

Začátkem srpna jsme dokončovali kompletní rekonstrukci bytu, tudíž došlo i na výběr druhu podlahy. Nastalo dilema, jestli zvolit PVC nebo plovoucí podlahu, která je snadnější na údržbu. Výhoda takového povrchu je omyvatelnost, ale co se týče izolačních schopností v našem bytě, který není nikterak dobře zateplen, velkou nevýhodou. Tento problém by vyřešily snad jedině koberce.

Trend nynější doby je takový, že PVC nebo plovoucí podlahy jsou pro většinu lidí prioritní volbou. Povrch je snadnější na údržbu a nejčastějším argumentem při výběru této podlahy je ten, že koberce jsou lapače prachu a tudíž jsou nevhodné pro alergiky. Ačkoliv je to pravda, PVC a různé druhy omyvatelných povrchů se musí většinou každodenně umývat. Poletující prach, který se na hladkém povrchu nemá kde usadit, není zrovna pro lidi trpící alergiemi žádnou výhodou. Proto jsme při rozhodování hned koberce nezatracovali a jako první jsme zvážili všechny plusy a mínusy daných typů podlah. Nakonec jsme dohledali na internetu takové informace, díky kterým zvítězily koberce. Hlavními důvody výběru koberců byly zateplení a možnost chodit na boso po bytě, což studené PVC nebo plovoucí podlaha neumožňovaly.

 

 

Pravidelné vysávání a každoroční strojové čištění koberců by mělo omezit problémy s alergiemi. Navíc jsme zjistili, že firma, u které jsme si nechali aplikovat nano impregnaci oken v celém bytě poskytuje i strojové čištění koberců. Konkrétně je to firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., kotoučové čištění koberců a sedaček Brno, se kterou jsme neměli žádný problém, ba naopak kvalita odvedené práce a vstřícnost firmy se v dnešní době už tak moc často nevidí. U firmy A SERVIS jsme si zjistili složitost čištění koberců a cenu této služby. Cena, kterou nám sdělili, byla více než přijatelná a tudíž nás už nemohlo nic od nákupu koberců odradit. Potěšující věcí bylo i to, že nás firma A SERVIS informovala o všech službách, které nabízí. Protože jsme s prací jejích pracovníků a nevšedním přístupem k zákazníkům velice spokojení, určitě se v nejbližší době na A SERVIS znovu obrátíme.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *