Oživte svoji domácnost kusovými koberci shaggy

Chcete dodat vašemu interiéru šmrnc? Kusové koberce jsou skvělým doplňkem pro jakýkoli typ podlahy. Kromě svých dekoračních účelů mají i praktické vlastnosti. Podlahové krytiny jsou obecně chladné, koberce však dodají vaším nohám teplo. Dalším praktickým využitím je i položení koberců v místech, kde hrozí zvýšené riziko poškození podlahy.

 

Co jsou shaggy koberce?

Kusové koberce shaggy zaujmou svou strukturou. Mají dlouhý, vysoký vlas a při chůzi působí velmi příjemně. V našich končinách se často setkáte s pojmem „chlupaté“ koberce . Proč? Jejich vlas může mít délku 2,5 až 5 centimetrů. Díky tomu vynikne barva koberce a vytvoří se zajímavá struktura, která působí lehce chaoticky.

Pokud rádi chodíte bosi nebo jen tak posedáváte před televizí, kusové koberce typu shaggy jsou pro vás ideální volbou. Jejich jedinou nevýhodou je obtížnější čištění.

 

Z čeho se shaggy vyrábí?

Materiálů, ze kterých lze tyto „chlupaté“ koberce vyrobit, je opravdu mnoho. Nabízené jsou shaggy z jemného polypropylenu, polyamidu, polyesteru či jejich kombinací. Od použitého materiálu se také odvíjí cena těchto koberců.

Lze tedy sehnat levnější i dražší variantu. Vše se liší podle váhy vlasu, hustoty šití a zákruty vlákna. Platí zde, že čím vyšší hodnota tím kvalitnější koberec. Co se týká struktury, shaggy se vyrábí ve formě tkaniček, kroucených vláken, dredů apod.

 


Kam se hodí?

Moderní kusové koberce shaggy se hodí k extravagantnímu, minimalistickému i klasickému interiéru. Vybírat lze z mnoha vzorů Na výběr máte vzory jednobarevné, melírované, kreslené, kostky, čáry, abstraktní motivy.

Vždy se snažte vybírat takové koberce, které vnesou do vašeho interiéru svěžest. Koberce slaďte s nábytkem, barvou stěn a s dalšími doplňky v místnosti. Skvěle vypadá, pokud máte v jednotné barvě koberec, závěsy a ostatní textilie.

 

Jak koberec vybrat?

Podle velikosti místnosti vybírejte tvar a rozměr kusových koberců. Pokud by se vám koberce shaggy líbili v obývacím pokoji, skvěle se budou vyjímat před sedací soupravou. V ložnici vypadá dobře, když máte koberce položené z obou stran manželské postele. Shaggy se hodí i do dětského pokoje. Děti na nich mohou sedět zatímco si budou hrát.

 

Čištění koberců

Jak už jsme výše zmínili, jediným strašákem při pořizování shaggy koberců může být obava z obtížnějšího čištění. Údržba si však stejně jako u jiných koberců vyžaduje pouze svoji důkladnost a pravidelnost. Kusové shaggy koberce stačí na sucho vysávat a párkrát do roka celé vyklepat. Jednou za dva roky se také doporučuje hloubkové čištění. S tím vám bez problému pomůžou profesionálové.Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *