Vybíráme nový rošt do postele

Koupili jste si novou matraci protože věříte, že se tím Váš spánek zkvalitní? Nezapomeňte, že bez správného roštu matrace nezíská své užitné vlastnosti. Pokud máte pod postelí stále ještě překližku nebo drátěnku, zbavte se jí. Postelový rošt musí zajišťovat správnou polohu těla a odpařovat vlhkost tak, aby byla zajištěná dlouhá živnost matrace.

 

Proč je důležité užívat rošt?

Jak už jsme uvedli výše, rošty do postele zvyšují funkčnost a prodlužují výdrž Vaší matrace. Rošt odlehčuje matraci, neboť rovnoměrně rozkládá zátěž. Rošt dále poskytuje matraci ventilaci, díky proudění vzduchu zabraňuje vytváření prostředí vhodného pro tvorbu roztočů a plísní.

 

Podle čeho nový rošt vybrat?

Na rozdíl od matrací, je investice do roštu záležitostí dlouhodobou a jednorázovou. Při samotném výběru byste však měli zohlednit několik hledisek, mezi které patří hmotnost, zdravotní stav i četnost využití.

Pokud trávíte v posteli čas při čtení, při práci s počítačem nebo sledování televize, jsou pro Vás vhodné polohovací rošty. Pomocí ovladače si jednoduše můžete měnit polohu roštu dle aktuální činnosti. Velkou výhodou těchto roštů je i možnost nastavit si relaxační polohu pro Vaše nohy.

Pokud v posteli příliš času netrávíte, budou Vám bezpochyby stačit lamelové rošty s manuálním polohováním. Nejlevnější a nejobyčejnější variantou jsou pak pevné lamelové rošty. I ty jsou však vhodnější než pevné desky z dřevotřísky a další náhrady.

 

Jak vybrat ten správný?

Kvalita roštu je dána mimo jiné počtem lamel. Optimální požadavek je, aby rošt měl 28 lamel. Tak jako u většiny výrobků i zde platí, čím více tím lépe. Luxusní rošty tedy mají až kolem 42 lamel. Vyšší počet lamel zajišťuje, že matrace se pod roštem neohýbá a snadněji rozloží Vaší váhu.

Lamely se vyrábějí z březového nebo bukového dřeva, levnější varianty i z umělých materiálů. Mohou být různě široké i vzdálené. Některé rošty do postele mohou mít v bederní oblasti, zdvojené lamely a na nich posuvné jezdce. Tím je zajištěna ještě větší pružnost a vyšší komfort.

Pokud sháníte rošt na manželskou postel, doporučujeme pořídit si dva lamelové rošty. Zajistíte tím využité všech jeho výhod a v případě rozbití či prasknutí bude výměna jednodušší i levnější.

 

Kolik za rošt zaplatíte?

Nejlevněji Vás samozřejmě vyjdou pevné lamelové rošty. Za obyčejné rošty zaplatíte přibližně 1000 až 5000 korun. V této cenové kategorii však můžete sehnat i kvalitní mechanicky polohovací rošty, které připadají v úvahu, pokud máte ohebnější matraci.

Pokud byste rádi to nejvyšší pohodlí, jednoznačně volte polohovací rošty s elektromotorem. Jejich cena se pohybuje v rozmezí 7000-15000 korun. Polohování mívá několik pozic. Základní funkcí je polohování pro hlavu i nohy.

 

Nakupujte ve specializovaných prodejnách

Pokud chcete mít široký výběr a záruku, že kupujete kvalitní rošty do postele, která Vám opravdu vydrží doživotně, obraťte se na specializované prodejny. Obchody, které se na prodej matrací a roštů nezaměřují, nenabízí kvalitní produkty. Navíc je dobré, když Vám specializovaný pracovník při koupi poradí a můžete přímo vyzkoušet jak matrace na rošt sedne.Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *