Pokud máte potíže s klouby nebo bolavými zády, zvolte do bytu měkké podlahy

Podlahy ve vašem novém bytě by měly být příjemné a jejich výběr byste mohli přizpůsobit i vašemu zdravotnímu stavu. Osoby, mají problémy se zády nebo bolavými klouby, by totiž uvítaly, kdyby mohly chodit po podlahách měkkých, které by více tlumily jejich kroky a také nárazy při chůzi, které tělo nejvíc namáhají. Tvrdé podlahy jim příliš nesvědčí a při chůzi po nich se mohou rychleji navracet zdravotní potíže. Částečně je nemocní mohou mírnit volbou vhodné obuvi, ale ještě víc působí, když v měkké obuvi budou také našlapovat na měkkou podlahu.


Dobrou radu ocení každý

O tom, které podlahy by byly nejvhodnější pro osoby se zdravotními problémy, se můžete poradit s personálem firmy Podlahy Praha, který má dokonalý přehled o všech druzích materiálů, jež se používají k výrobě podlahových krytin. Při jejich výběru musíte brát v úvahu také způsob vytápění v bytě. Při podlahovém vytápění totiž nemůžete použít podlahové krytiny, které jsou vyrobeny z materiálů s vysokou tepelně izolační schopností. Nepropustily by totiž dostatečné množství tepla a efektivita podlahového vytápění vy se výrazně snížila. Spotřeba elektrické energie by výrazně vzrostla, ale teplota v místnosti by se příliš nezměnila a podlahové topení by vyhřívalo spíše spodní část podlahy, než celou místnost. To nemůžete dopustit, proto je důležité se zamyslet i nad způsobem vytápění bytu.


Různých možností vytápění si je personál firmy Podlahy Praha vědomý, a proto se zákazníka na tuto skutečnost nikdy nezapomene zeptat. Pokud tedy trpí zdravotními problémy, měl by si vybrat současně měkkou podlahu a přitom vhodnou pro podlahové vytápění. Mezi měkké podlahy se řadí PVC podlahy, vinylové podlahy, korkové podlahy nebo koberce. Koberce jsou nejměkčí, když mají delší vlas a jsou vybaveny spodní pěnovou vrstvou. Ta ovšem může působit jako tepelný izolant, proto nejsou takové koberce vhodné pro podlahové vytápění (pro klienty, kteří se pro koberce rozhodnou je zřízena speciální služba odborného čištění, kterou na internetu najdete jako Čištění koberců Praha 9).


Také personál firmy Podlahy Praha klientovi potvrdí, že je pro podlahové topení vhodnější PVC podlaha, vinylová a korková plovoucí podlaha. Velmi příjemný, hřejivý a současně měkký je korek. Neprodává se ale tak často, jako jiné druhy podlahy, ale díky svým vlastnostem by mohlo jít o ideální podlahovou krytinu, která uleví vašim bolavým zádům nebo kloubům. Jedinou jeho nevýhodou je omezené množství barev a vzorů. Mnoha barevnými odstíny a různými imitacemi přírodních materiálů oproti tomu hýří PVC podlahy nebo vinylové podlahy. Teď již rozhodnutí zůstane jen na klientovi, zda zvítězí zmírnění zdravotních potíží, či zda zvítězí barevné provedení.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *