Posezení pro návštěvy nemusí být nudné

Na každé terase a v každém obýváku se najdou nějaké ty stoličky nebo taburetky určené pro návštěvy. Nemusí ale jít jen o nutnou součást interiéru. Pozvedněte toto doplňkové posezení na vskutku neobvyklý ústřední bod celého prostoru. Ukážeme vám, jak na to.

 

Slyšeli jste už o eklektismu? Pokud ne, prozradíme vám, že jde o velmi specifický druh designové školy, která v sobě spojuje prvky z několika vzájemně odlišných kultur nebo časových období. Je to cesta pro odvážné, ale výsledky opravdu stojí zato. První krůčky jsou většinou nenápadné. Majiteli se například líbí neobvykle vyřezávaní dřevěná stolička, takže ji jednoduše do svého moderního obýváku koupí. Postupně zjistí, že tento model funguje a začne se poohlížet po dalších podobných doplňcích.

 

Posezení, které nepřehlédnete

Právě židle, křesla a stoličky lze do již hotového interiéru včlenit nejlépe. Jejich jednoduchá funkčnost a design dává velký prostor fantazii, která může často nabýt nečekaných tvarů. Báječně to lze pozorovat například na výrobcích ze dřeva. Je tolik příležitostí, jak ukázat kresbu a strukturu tohoto jedinečného přírodního materiálu, o širokých možnostech vyřezávání ani nemluvě. Zajímavě mohou vypadat i průřezy tenčími větvemi či kořeny, které dohromady tvoří tělo stoličky. Kombinace rafinovanosti dřeva s elegancí kůže je potom sázkou na jistotu.

 

Dřevo se navíc velmi dobře uplatní i při zařizování exteriérů (typicky zahradní lavice a lavičky), protože při správné povrchové úpravě je velmi odolné proti povětrnostním podmínkám i dalším negativním vlivům. Příjemné sezení je navíc na přírodním materiálu samozřejmostí a to tím spíše, pojí-li se s funkčním a krásným designem.

 

Originální řešení pro všechny

Posezení z e-shopu http://www.silugo.cz/ si na své originalitě skutečně zakládá. A navíc má v zásobě ještě několik opravdu chytrých řešení. Set stoliček v různých výškách, které lze při úklidu pohodlně zastrčit pod sebe, oceníte vždy, když očekáváte partu dobrých přátel. Teakovou stoličku pod nohy s odolným koženým čalouněním si zase užijete po jakékoliv namáhavé práci a v nabídce najdete i velmi elegantní odkládací stolky, díky kterým už nemusíte svou kávu držet stále na klíně. Toto vkusné a praktické posezení se hodí skutečně do každého in teriéru a pokud mu to dovolíte, snadno se stane středem pozornosti. Vypadá totiž opravdu perfektně.  

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *