Praktická předsíň se neobejde bez šikovného botníku

Předsíň není jen místo, kde odkládáte nepotřebné svršky a boty. Je také vstupní branou do bytu a první věcí, kterou vaše návštěvy podvědomě hodnotí. Předsíni či chodbě byste proto při zařizování měli věnovat stejnou pozornost, jako ostatním částem bytu.

Určujícím prvkem předsíně je vždy botník. A to bez ohledu na to, jak výrazné tapety nebo podlahu tady máte. Právě botník a jeho praktická stránka přiláká oči návštěvníků hned zpočátku a prvotní dojem přetrvá.Je starožitný, od prachu otřený jen ledabyle a navíc v kombinaci s chromovým držákem na deštníky? Pak bude asi celá domácnost vypadat jako pěkný mišmaš (do hry navíc vstupují podvědomé obranné reflexy spojené s očekávaným prachem či špínou). Naopak uklizená a sladěná předsíň vyvolá v návštěvnících hned od počátku pocity výhradně pozitivní, takže jim nnebude vadit, že nemáte zameteno nebo už půl roku nestíháte umýt okna.

Botníky pro všechny typy interiérů

Dřevěné botníky jsou v domácnostech k vidění zdaleka nejčastěji. Hodí se do většiny moderních interiérů a jejich kombinování s ostatními prvky předsíně je docela snadné. Dobře se udržují i čistí. Starožitně vypadající kousky (stačí vhodně zvolená patina) navíc dodají vaší předsíni netradiční vzhled.

Kovové botníky se hodí do chodeb a předsíní minimalisticky zařízených bytů, kde je kladen důraz na čisté linie a moderní materiály. V kovu by měly být vyvedené i všechny ostatní doplňky, například věšáky na deštníky či kabáty nebo zrcadla.  Snažte se ale vyhnout přeladěnosti, která by mohla působit spíše sterilním dojmem zdravotnických čekáren. Pokuste se dodat interiéru lehkost vhodným doplňkem, například chromovaným věšákem ve tvaru lidské postavy.

Zrcadlo a botník patří k sobě

Nad botník nikdy nezapomeňte umístit zrcadlo. Poslouží vám jako místo poslední záchrany, které vás nepustí ven s rozmazanou rtěnkou nebo povolenou kravatou. A unavené návštěvě připomene, že malý úsměv často vykoná víc, než ta nejlepší bonboniéra z luxusního bochodu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *