Revoluce v pokládce keramické dlažby! I svépomocí dosáhnete dokonalého výsledku!

Keramická dlažba patří mezi nejsložitější druhy dlažeb v oblasti pokládky. Aby byl výsledek dokonalý, netřeba mít mnoho zkušeností a odborných znalostí a až donedávna bylo dosažení dokonalého výsledku při pokládce svépomocí téměř nemožné. Přesto je keramická dlažba stále jedním z nejoblíbenějších druhů podlahových krytin, ovšem málokdo si na její pokládku troufne a jsme tak nuceni za položení platit profesionálním pokladačům. Ovšem nyní lze dosáhnout dokonalého výsledku při pokládce i svépomocí. Stačí mít to správné vybavení.


Kde je největší riziko?

Stejně jako u všech druhů podlahových krytin na trhu, i keramické dlažby potřebují mít naprosto rovný podklad. Pak stačí jen rozprostřít po podlaze vrstvu lepidla, na kterou přilepíte dlaždici. Až doteď nic složitého. Největší problémy ale přicházejí v době, kdy jsou potřeba dlaždice srovnat do roviny. Dosáhnout toho, aby všechny hrany vedle sebe ležících dlaždic byly v rovině je velmi složité. I milimetrová odchylka je ve výsledku znát. To bývá největší problém při pokládce. Naštěstí v dnešní době lze tento problém hravě vyřešit. Aby byly dlaždice v maximální rovině a bez schodků, zajistí vyrovnávací systém dlažeb.

 

Co je vyrovnávací systém dlažeb?

My si dnes představíme vyrovnávací systém Fixlevel, který patří mezi nejefektivnější a zároveň nejjednodušší systémy, se kterými zvládne pracovat každý domácí kutil. Systémy jsou kombinací 3 základních částí. Jedná se o spony, klínky a kletě. Každá z částí má svůj účel. Spony mají 2 funkce. Vkládají se do prostoru mezi 2 dlaždice a spodní část vždy pod dlaždice. Nahrazují tak i funkci křížků pro zachování stejně velkých spár. Každá spona má i vrchní část, která vyčnívá nad dlažbu. Ve sponě je připraven otvor, do kterého se zasouvají klínky. Každý klínek jde kolmo přes 2 sousedící dlaždice. Po zasunutí klínku do spony přichází na řadu kleště. Za pomoci speciálně upravených kleští se každý klínek přitáhne do spony a vyrovná mezery mezi dvěma dlaždicemi, které pak zůstanou v naprosté rovině. Pak necháte systém v dlaždicích až do úplného vytvrdnutí lepidla. Po vytvrdnutí spony jednoduše orazíte jemným klepnutím gumovým kladívkem nebo odkopnutím po směru spáry a můžete začít spárovat.

 

Kde systém najít?

Systém Fixlevel na trhu není žádnou novinkou, ale léty prověřenou technologií s dokázanou účinností. Doporučujeme nákup u specializovaných prodejců. Jedním z mála prodejců, kteří mají tento vyrovnávací systém pro dlažby v nabídce je společnost Chmelík Trade. Pro pokládku dlažeb má společnost ve své nabídce také řezačky na obklady a dlažbu a také velký sortiment dalšího nářadí pro tento druh činnosti.

 

Detailní nabídku najdete na www.chmelik-trade.cz


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *