Na co se připravit před stěhováním?

Stěhování je pro většinu lidí noční můrou. Jedná se o proces, který vyžaduje organizaci, trpělivost a chladnou hlavu. Co je před dnem D třeba udělat a jak si lze práci zjednodušit?

Majetek pečlivě roztřiďte

Přestože byste mohli mít tendence vaše věci nedbale naházet, kam se dá a předpokládat, že to pak nějak uklidíte, přemýšlejte trochu dopředu. Veškerý nábytek vykliďte a vše roztřiďte. Oblečení k oblečení, knihy ke knihám, nádobí k nádobí a tak dále. Na stěhování si opatřete stěhovací krabice, které za pár korun koupíte online na paketo.cz, předního výrobce obalových materiálů, a ty následně pečlivě popište. Veřte tomu, že vám to v novém příbytku usnadní orientaci a hlavně úklid. Vždy navíc mějte po ruce vše, co můžete potřebovat, kdybyste se ocitli v časovém skluzu a nestihli vše z krabic vybalit. Stěhování je navíc geniální příležitostí, jak se zbavit věcí nepoužívaných a jiné veteše. Buďte nekompromisní. Nepoužívané oblečení či staré hračky můžete věnovat sociálně slabším rodinám nebo uspořádejte venkovní výprodej za symbolické částky.

Chraňte nábytek před zničením

Při manipulaci s nábytkem se škrábance a odřeniny objeví, než byste řekli švec. Obzvláště, pokud jste na stěhování najali firmu, její zaměstnanci asi těžko pochopí, že komoda z ložnice je po babičce a zažila daleko horší časy na to, aby teď mohla být odřená. Opatřete tedy hrany nábytku ochrannými rohy, čímž uchráníte podlahu, a na boky připevněte třeba vlnitou lepenku. Nezapomeňte ani zajistit dvířka od skříněk a vyndejte i jednotlivé poličky apod. Tuto námahu navíc opět oceníte víceméně až zpětně, když do nového domova dorazí nábytek, který nevypadá, jako kdyby zažil bombový atentát.

 

Dopřejte si na stěhování dostatek času

Stěhování nejlépe naplánujte na víkend nebo si vezměte dovolenou. Nečekejte, že budete během jednoho dne hotovi, akorát byste se zbytečně stresovali. Pokud máte statné přátele, zkuste je poprosit o pomoc, práce tak bude postupovat rychleji a šance, že někdo přijde k úrazu, se zminimalizuje. Předpokladem pro úspěšné stěhování je také vhodný dopravní prostředek. Nemáte-li k dispozici dodávku, zvažte raději stěhovací firmu, a to i přesto, že nové bydliště se nachází za rohem. Vězte totiž, že těch pár metrů se bude se skříní na zádech zdát jako pochod Praha-Prčice.

Nalaďte se na pozitivní vlnu

I když je stěhování víceméně činností nemilou, zkuste na něj nahlížet optimisticky, zatněte zuby a vykouzlete úsměv na tváři, práce tak bude odsýpat daleko rychleji a je obecně známo, že s úsměvem jde vše lépe.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *