Přemýšlíte o výměně podlahy v interiéru?

Podlaha je nejnamáhanějším vybavením každého bytu či rodinného domu. Je namáhána každodenní chůzí a nejvíce trpí opotřebením. Pokud máte podlahu již déle, než 5 let, je jistě vhodné přemýšlet o její výměně za novou. Pokud tedy nemáte podlahu dřevěnou, která se dá renovovat. Před samotným začátkem procesu výměny podlah v domácnosti je ale zapotřebí vše důkladně promyslet. Jak postupovat?

Který druh se do vašeho interiéru hodí nejvíce?

Ze všeho nejdříve je zapotřebí se důkladně zamyslet nad výběrem nové podlahové krytiny do jednotlivých místností. Každá místnost v interiéru totiž je namáhána jinak a má odlišné požadavky na kvalitu a design podlahy. Design podlah je velmi důležitým prvkem pro eleganci celé místnosti. V současné době na trhu můžeme najít desítky různých druhů podlahových krytin. Každý druh je zastoupen stovkami různých variací. Pokud si nebudete vědět s výběrem podlahy rady, navštivte specializované podlahářství, kde vám rádi poskytnou odborné poradenství a pomohou tak usnadnit výběr nové podlahy.

 

 

Kvalita podkladu vás může překvapit

Velké množství zákazníků si při výměně podlahy ani nepřipouští možné starosti a problémy. Ty se ale mohou vyskytnout. Nejčastěji jsou spojené s kvalitou podkladu pro podlahu. S odstraněním staré podlahové krytiny můžete zjistit, že beton pod ní je vydrolený, vlhký nebo již začíná plesnivět. Ještě předtím než bude provedena pokládka podlah nových, je zapotřebí tyto problémy vyřešit. Díry vyspravit a podklad naimpregnovat proti vlhku a plísním. Jak to může vypadat, když se v domě rozšíří plíseň, se podívejte ZDE.

  

Jestli chcete dokonalý výsledek, svěřte práce odborníkům

Možná si říkáte, že z hlediska úspory financí zvládnete pokládku nové podlahy sami vlastními silami. Pokud ale nemáte dostatečné zkušenosti a znalosti z daného oboru, lze dokonalého výsledku dosáhnout jen velmi těžko. I pokládka koberců a plovoucích podlah, které jsou na realizaci nejjednodušší, má svá přesná pravidla, která je zapotřebí dodržovat. I sebemenší chyba může v celkovém řešení mít na design a funkčnost podlahy vážný dopad. Nebojte se svěřit podlahářské práce odborníkům.

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *