Problémy s plísněmi a roztoči? Poradíme, jak na vlhkost v bytě

Trápí vás problémy s vlhkostí v bytě? Máme pro vás pár rad, jak se zbavit plísně v koupelně i zatuchlého oblečení. Doma pak budete dýchat už jen krásně zdravý a čistý vzduch.

Nebezpečí odhalí orosená okna a zatuchlé záclony

Docílit optimální vlhkosti v bytě je někdy trochu oříšek. Topení a klimatizace, stejně jako běžné domácí činnosti, mohou s kvalitou vzduchu pěkně zamávat. Příliš suchý vzduch je nepříjemný na dýchání, protože dráždí sliznici, vysoká vlhkost zase podporuje vznik plísní. Pokud máte doma měřič, můžete sledovat stav vzduchu na přístroji. Správně by se měla hodnota vlhkosti v bytě pohybovat mezi 45 až 60 %.

K varovným signálům, které můžete v případě vysoké vlhkosti pozorovat, patří zatuchlé bytové textilie a orosená okna. Vlhkost často vyletí vzhůru při koupání v malé uzavřené koupelně, nebo když perete a hlavně sušíte větší množství prádla. Pokud jde o místnosti, je nejrizikovější koupelna a kuchyň. Nejčastěji se pak plísně tvoří v rozích, kolem oken, nebo v blízkosti balkónu. Ohrožené jsou i nevětrané prostory – například místa za nábytkem, v okolí většího akvária nebo ve spárách obkladů a u dlažby.

Jak řešit vysokou vlhkost v bytě

Možností, jak řešit vlhkost v bytě, se nabízí hned několik. Můžete zůstat věrní klasickému větrání a každé ráno i večer udělat doma pěkný průvan – a přirozeně také po každém koupání, vaření a sušení prádla. Skvělými pomocníky jsou přitom i různé odsávače par a regulátory vlhkosti.

Pokud to ale chcete mít úplně bez práce, svěřte péči o vzduch chytrému systému do domácnosti iClima, který se o vše postará. Má v sobě totiž zabudované tři základní funkce – vytápí, funguje jako klimatizace a slouží jako účinný regulátor vlhkosti vzduchu. Žádné plísně ani roztoči si tak na vás už nepřijdou!

Sex Cam

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *