Sedací souprava U nebo rohová sedačka? Vybírejte podle velikosti obýváku

Investujte do kvalitní sedací soupravy. Změřte si obývák i potenciální sedačku, abyste o ni doma nezakopávali.

Sedací souprava U může v malém obýváku překážet. Ve velkém prostoru však bude příjemným ostrovem odpočinku.

Koupě sedací soupravy může být pro lidi opravdovým oříškem. Sedačku přeci jenom nekupujeme každý den a vzhledem k její ceně se snažíme vybírat co nejlépe. Řada lidí se však nechá zlákat módními trendy a nehledí na to, co se bude hodit konkrétně jim nebo co se vejde do jejich obýváku. Pokud kupujete sedací soupravu, nabízíme vám několik tipů, čeho se při koupi vyvarovat.

 

Nekupujte příliš velkou sedačku

Prohřeškem českých obýváků bývá ohromná sedací souprava. V podstatě není výjimkou, že sedací souprava U zabírá skoro celý obývací prostor. Spolu s mohutným konferenčním stolkem tak tvoří nepřekonatelnou bariéru. I přes svoji velikost je tak většina sedačky nepoužitelná.

Sedací souprava U se hodí do velkých prosvětlených místností, kde je možné ji umístit i do středu místnosti. Do menšího prostoru se spíše vejde subtilní rohová sedací souprava nebo klasická rovná sedačka. Ostatní místa k sezení je možné nahradit nenápadným křeslem, taburetkou nebo rozkládacími stoličkami.

Abyste zjistili, jak se kolem vaší vysněné sedačky bude dát pohybovat v prostoru, je dobré si vytvořit její půdorys z papíru. Možná pak zjistíte, že budete potřebovat menší model.

 

Nezapomeňte na zeď

Předtím, než navštívíte prodejnu se sedacími soupravami, pečlivě si změřte místnost, do které chcete sedačku umístit. Neměli byste ale zapomenout ani na zmapování různých výběžků na zdi, jako jsou okenní parapety, potrubí, radiátory, elektrické zásuvky. Všechny tyto překážky by mohly způsobit, že bude umístění sedačky problematické.

Kromě toho sedačka by měla být umístěna i více jak 20 centimetrů od zdroje tepla, aby se brzo nezničila.

 

Na podezřele levné sedačky zapomeňte

Naše schránky bývají doslova přeplněné různými letáky s nabídkou sedaček za pár tisíc korun. Pokud však kupujete sedačku do bytu nebo domu, z kterého se hned tak nebudete stěhovat, je lepší se těmto nabídkám vyhnout. Jinak se vám může stát, že se podsedák sedačky prosedí už za několik měsíců, rychle se odře potah nebo se sedačka začne rozpadávat.
Sedačku tak kupujete u prověřeného prodejce a už v prodejně si do sedačky sedněte – klidně i na několik desítek minut. Možným znakem kvalitní konstrukce, může také být, že sedačka nevrže a ani se nijak neviklá. Zkuste zvednout sedačku za jednu nohu, pokud se spolu s ní zvedne i ta vedlejší, je to známka toho, že je konstrukce pevná. Ale je dost dobře možné, že při kvalitních sedačkách se vám ji nadzvednout nepodaří, protože dřevěná konstrukce z kvalitního dřeva je příliš těžká.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *