Využijte balkon do posledního centimetru

Mnoho z nás má u svého panelákového bytu balkon nebo malou terasu. Jak moc ho ale využíváme ke svému prospěchu? A dokážeme ho využívat víc?

Správná odpověď zní určitě ano. Balkon je pár metrů navíc k našemu domovu, které můžeme několika úpravami využít opravdu do posledního centimetru. Nejčastěji nám zatím slouží jako odkladiště v zimě nebo v lepším případě k letnímu posezení nad kávou na čerstvém vzduchu. Stačí málo a můžeme balkon využívat celoročně jako místo pro relax i své koníčky.

Samozřejmě záleží na velikosti balkonu. V běžných panelácích má něco přes dva metry čtvereční, ale řadové domy nebo novostavby jsou již na prostor velkorysejší. Aby se dal balkon používat i v zimě, je vhodným řešením jeho zasklení. Moderní bezrámové zasklení lodžie nebo balkónu pomůže v optickém uzavření prostoru a zvýší pocit soukromí, zároveň přináší mnoho dalších výhod jako je dodatečná izolace bytu a s ní spojené nižší náklady na energie, sníží prašnost a hluk v bytě, zvýší bezpečnost a samozřejmě i komfort užívání. Při výběru firmy dbejte nejen na zájem o metodu zasklení, ale také na to, jaké jsou použité materiály, jako jsou bezpečnostní sklo, u kterého nehrozí pořezání.

Po zasklení balkonu tak získáte další prostor, ve kterém se nemusíte bát nepřízně počasí a můžete si tak „ten svůj koutek“ zařídit podle sebe a svých zájmů. Fantazii ani potřebám se meze nekladou, můžete si tam zřídit třeba malou dílnu, klidný čtenářský koutek nebo posezení pro přátele. Pokud jste šťastným majitelem velké lodžie nebo terasy, můžete mít třeba všechno dohromady. Nebojte se dekorací, už vám na ně nebude pršet ani je nezničí vítr. Obrázky, ozdobné květináče, drobné sošky nebo cokoli, co máte rádi. Zkuste vymalovat zeď a pověsit si na ni poličku pro drobné talismany z vašich cest a dovolených. Budete je tak mít každý den na očích a každý den si připomenete společně strávené chvíle. Oblíbený je také paletový nábytek, který má velké možnosti využití i seskládání a šikovný kutil se jeho výroby jistě rád ujme. I minizahrádky mají své kouzlo, a tak si můžete na svém balkonu zasadit bylinky nebo letničky a kochat se, jak rostou a jak se jim daří, navíc u bylinek budete mít vždy čerstvé výhonky pro svou kuchyni. Tak otevřete dveře na balkon. rozhlédněte se po něm a zkuste si představit, co vše by na něm bylo možné dělat.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *